ایده‌پردازیایده‌پردازی

تمایز، اولین نقطه‌ در جذب نگاه مخاطب است. نگاهِ متفاوت در خلق ایده‌ی اصلی یا در فرمِ اجرایی، چه پرورش ایده‌ای نو باشد و چه پرداختِ یک ایده از زاویه‌ای متفاوت، هدف را در دسترس شما قرار می‌دهد.
با شما هستیم تا روایتی که از شما به چشم و گوش‌ها می‌رسد؛ منحصر به شما و موثر بر مخاطبان‌تان باشد.

برای خلق موارد زیر همراهتان هستیم:

 • نام برند
 • شعار سازمانی
 • نگارش سناریو

پاسخ‌های این خدمت

 • ایده‌پردازی چیست؟

  ایده‌پردازی فرایندی خلاق است که با توسعه و تولید ایده‌های جدید برای مشکلات و صورت مسئله‌های موجود پاسخی خلاق ارائه می‌کند. هدف اصلی یک جلسه‌ی ایده‌پردازی کشف زوایا و راه‌های جدید برای موضوع مطرح شده بدون در نظر گرفتن محدودیت‌ها است. هدف تولید ایده‌های زیاد نیست بلکه، رسیدن به بهترین راه حل ممکن برای صورت‌مسئله‌ی مطرح شده و برآورده شدن نیازهای مشتری است. راه حلی کارآمد و قابل اجرا. خروجی‌های ایده‌پردازی می‌تواند به صورت بصری، کلامی و یا نوشتاری باشد. ایده پردازی می‌تواند از طریق انواع تکنیک‌های ایده‌پردازی، مانند طوفان فکری و نمونه سازی اولیه و … انجام شود. نکته‌ی کلیدی‌ای که در برگزاری جلسات ایده‌پردازی باید به آن توجه داشت اینست که در این جلسات به هیچ وجه نباید ایده‌های تولید شده قضاوت شوند.

 • انواع تبلیغات چیست؟

  با تبدیل شدن اینترنت به بخش جدا نشدنی از زندگی افراد، حضور تبلیغات هم دچار تغییر شده است و تبلیغات هم برای دسترسی هرچه بیشتر به گروه های گسترده‌ مخاطب از ابزارهای نوین استفاده می‌کند. بر این اساس می‌توان تبلیغات را به دو دسته‌ی تبلیغات سنتی و تبلیغات دیجیتالی تقسیم‌بندی کرد.
  تبلیغات سنتی، تبلیغاتی است که در آن از ابزارها و رسانه‌های مرسوم گذشته که برای بیش از ۱۵۰ سال مورد استفاده قرار گرفته،  استفاده می‌شود. این نوع تبلیغات شامل مواردی مانند: تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، چاپی، مجلات، روزنامه‌ها و تبلیغات محیطی است. این تبلیغات بیشتر به صورت یک ارتباط یک‌ طرفه و تنها به عنوان راهی برای ارسال پیام به مخاطبان عمل می‌کند.
  در تبلیغات دیجیتالی از ابزارها و رسانه‌های نوین که بیشتر به صورت دیجیتالی هستند استفاده می‌شود. این نوع تبلیغات شامل مواردی مانند: تبلیغات در موتورهای جستجو، بلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، پیامک و … می‌شود. این تبلیغات علاوه بر انتقال پیام برندها به مخاطبانشان، فرصت تعامل داشتن آن‌ها با یکدیگر را نیز فراهم کرده است.

 • تبلیغات چیست؟

  تبلیغات از قدیمی‌ترین شکل‌های بازاریابی و یک فعالیت ترویجی با هدف اصلی فروش محصول یا خدمات به مخاطبان مورد نظر است. در تبلیغات با استفاده از یک پیام درست و تاثیرگذار، می‌توان بر روی اقدامات مخاطبان هدف برای خرید ، فروش و یا سایر اقدامات مورد نظر برند، تأثیر گذاشت. تبلیغات می‌تواند گروه مخاطبان کوچکی را هدف قرار دهد  یا به اصطلاح نیش (niche) باشد و یا گروه بزرگی را هدف قرار دهد و عمومی باشد.
  تبلیغات با در نظر گرفتن گروه‌های مخاطبان و میزان نفوذپذیری مورد نظر، به سه دسته‌ی اصلی تقسیم می شود:
  1. تبلیغات ATL (Above The Line) : تبلیغاتی هستند که در آن از رسانه‌های عمومی‌ که میزان نفوذ بالایی در میان گروه‌های گسترده‌‌تری از مخاطبان دارند، استفاده می‌شود مانند رادیو و تلویزیون و …
  2. تبلیغات BTL (Below The Line) : تبلیغاتی هستند که در آن‌ها از رسانه‌های متمرکزتر که گروه‌های مخاطب خاصی را هدف قرار می‌دهد، استفاده می‌کند. این رسانه‌ها بیشتر در نقاط تماس خاص آن گروه‌ها قرار دارند. مانند تبلیغات فروشگاهی، سمپلینگ و ….
  3. تبلیغات TTL (Through The Line) : در این نوع از تبلیغات به صورت همزمان از رسانه‌های ATL و BTL برای یک کمپین تبلیغاتی استفاده می‌شود. این نوع تبلیغات را کمپین‌های ۳۶۰ درجه و یا تبلیغات یکپارچه‌ی بازاریابی (‌IMC ) نیز می‌نامند.