هفت راهکار برای انتشار محتوا در شبکه اجتماعی

انتشار درست محتوا در شبکه اجتماعی

ایده جذاب برای انتشار محتوا در شبکه‌ های اجتماعی

انتشار محتوا در شبکه‌ اجتماعی به عنوان مهم‌ترین بخش بازاریابی شناخته می‌شود. چراکه امروزه، شبکه‌های اجتماعی به عنوان فضایی قدرتمند و موثر شناخته می‌شوند. اما این کار به انتشار پست‌ها و محتواهای ساده محدود نمی‌شود. در واقع کار انتشار مطالب و محتواها، نیازمند استراتژی دقیق و برنامه‌ریزی منظم و حساب‌شده است. فرض کنید همه راهکارها را برای تولید محتوا پیاده کرده‌ و محتوایی عالی و اثربخش ایجاد کرده‌اید. حالا نوبت به مهم‌ترین بخش آن، یعنی انتشار مطلب رسیده است. بهترین راه برای پخش و انتشار محتواهایتان چیست؟

با ما همراه باشید تا پاسخ این پرسش را پیدا کنید

 

7 راهکار برای ایجاد استراتژی انتشار محتوا

برای آنکه محتواهایتان به خوبی دیده شود و نتیجه زحماتتان را به شکل موثری ببینید، نیازمند به استراتژی منظمی هستید که براساس آن‌ها عمل کنید.

انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی

۱. تنظیم S.M.A.R.T اهداف

تنظیم اهداف که آن را با S.M.A.R.T می‌شناسیم، مخفف Specific، Measurable، Attainable، Relevant، Timely است. زمانی که قصد دارید بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ و یا استراتژی بازاریابی و نقشه عمل را برای فعالیت خود تعیین کنید، نیازمند تعیین هدف هستید. برای آنکه بدانید اهدافتان کاملا درست است، باید پنج ویژگی مهم را در آن بگنجانید. این پنج ویژگی شامل مشخص بودن، قابل اندازه‌گیری بودن، قابل دسترسی بودن، مرتبط و به موقع بودن است که آن را با نام اسمارت اهداف می‌شناسند. با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها و اضافه کردن آن‌ها به مجموعه اهدافتان، می‌توانید محتواها را هر چه بهتر و موثرتر منتشر کنید.

 

۲. اشتراک‌گذاری محتوا

بسیاری از افراد و صاحبان کسب‌وکار، مرحله انتشار محتوا را به همان قدم اول و بارگذاری مطالب محدود می‌دانند. باید توجه کنید که متوقف شدن در این مرحله، یعنی از دست دادن محتوای تولیدی. پس بهترین کار چیست؟ پس از آنکه یک محتوای مناسب، سودمند و قوی تولید کرده و آن را در فضاهای مختلفی مثل شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و … بارگذاری کردید، باید کار اشتراک‌گذاری را شروع کنید. از راه اشتراک‌گذاری مطالب می‌توانید محتوای مورد نظرتان به تعداد بیشتری از مخاطبان برسانید. از این طریق طیف گسترده ای از مخاطبان با محتوای شما آشنا می‌شوند و در صورت رضایت از مطلب، خود آن‌ها نیز مطلب را برای دیگران ارسال می‌کنند. به این ترتیب کار اشتراک‌گذاری به شکل شبکه‌ای انجام می‌گیرد و گسترش می‌یابد.

 

۳. داشتن برنامه زمانبندی

تقویم محتوا و انتشار آن یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در مسیر بازاریابی موفق است. زمانی که شما یک تقویم زمانبندی شده و مشخص برای کار خود دارید، می‌توانید از نتیجه مثبت کارتان اطمینان یابید. گاهی پیش می‌آید علی‌رغم آنکه محتوای شما بسیار عالیست و اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های مختلف به خوبی انجام گرفته، باز هم دیده نمی‌شود! علت این اتفاق انتشار بی‌موقع محتواست. شما باید بهترین زمان را برای این کار انتخاب کنید و مطمئن باشید حداقل ۷۰ درصد از مخاطبانتان آن را می‌بینند. فراموش نکنید که انتشار محتوا را به زمان مناسبت‌ها محدود نکنید. بلکه برای کل ماهتان برنامه‌ریزی منظم و دقیق داشته باشید.

علاوه‌بر این‌ها، ساعت انتشار مطالب در شبکه‌های اجتماعی هم بسیار مهم است. در یک بررسی دقیق مشخص شده است که هر شبکه در ساعت خاصی از روز بیشترین بازدید را دارد که باید به آن توجه کنید. برای مثال بهترین زمان اشتراک‌گذاری مطالب در توییتر بین ساعات ۱۲ ظهر الی ۳ بعدازظهر، فیسبوک بین ساعات ۱ ظهر الی ۴ عصر و لینکدین بین ساعات ۹ صبح الی ۶ عصر است‌.

 

۴. ایجاد پیام‌های اجتماعی

برقراری ارتباط مناسب و کارآمد با مخاطبان، می‌تواند فرایند بازاریابی و انتشار مطالب شما را ساده‌تر کنید. زمانی که محتوایی را تولید و آن را منتشر کرده‌اید، تقریبا نیمی از کار را انجام داده‌اید. شما باید به جز پستی که منتشر می‌کنید، رابطه‌ای هدفمند و مناسب با مخاطبانتات برقرار کنید. بهترین کار در زمینه، ایجاد پیام‌های اجتماعی است. سعی کنید پس از انتشار هر مطلب، محتوایی جداگانه و صمیمی تولید کنید که با محتوایتان مرتبط باشد‌. به این صورت مخاطبان را تشویق به خواندن محتوا و استفاده از آن می‌کنید. هر پیام شما می‌تواند زمینه را برای برقراری ارتباط و تمایل مخاطبانتان به استفاده از محتوا، افزایش دهد.

 

۵. استفاده از افراد مشهور و اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ به تنهایی می‌تواند روشی موثر و البته محبوب برای انتشار محتوا باشد. زمانی که شما از افراد تاثیرگذار اجتماعی برای منتشر کردن محتواهایتان استفاده می‌کنید، در واقع روی نقاط مورد علاقه مخاطبانتان زوم کرده‌اید. انتشار مطالب، ویدیوهای تبلیغاتی و … از سمت اینفلوئنسرها، به شکل قابل توجهی در ترغیب افراد و استفاده از محصول شما اثرگذار است.

 

۶. ایجاد ارتباط با بیرون از سازمان

همیشه لازم نیست محتوایتان را در شبکه خود، وبلاگ خود و هر چیزی که به خودتان ربط دارد منتشر کنید. گاهی اوقات بهترین روش برای انتشار محتوا، ارتباط با بیرون از سازمان و نوشتن مطالب در شبکه‌های اجتماعی دیگران و سایت‌های دیگر است. می‌توانید با برقراری ارتباط با صاحبان وبلاگ‌ها و صفحات از آن‌ها بخواهید که محتوایتان را در فضای قابل دسترسی‌شان منتشر کنند. به این صورت تولیدات خود را به مخاطبان وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی‌ و سایت‌های دیگر نیز می‌رسانید.

 

۷. استفاده از تبلیغات نمایشی

این نوع تبلیغات نیز می‌تواند اثرگذاری زیادی روی انتشار و دیده شدن محتواهای تولیدی داشته باشد. تبلیغات نمایشی به نوعی از تبلیغات گفته می‌شود که محتواهای گوناگون مثل عکس، ویدیو و … به شکل نواری در معرض دید دیگران قرار دهد. البته باید بدانید که تبلیغات نمایشی در بازاریابی دیجیتالی، با مفهوم آن در بازاریابی سنتی کاملا متفاوت است. زمانی که قصد دارید یک کاربر را برای بار دوم یا چندم به خود جذب کنید، بهتر است از این روش کمک بگیرید. این شکل از انتشار محتوا به شما کمک می‌کند که محتوایتات را در سایت‌های دیگر نمایش دهید و به این ترتیب کاربران علاوه بر برخورد با محتوای شما در سایت و صفحه خودتان، آن را در سایت‌ها و صفحات دیگر نیز می‌بینند.

تماس با آژانس تبلیغاتی پرمون طرح

 

سخن آخر

در دنیای امروز، اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و دیگر فضاهای آنلاین، نقش موثر و پرقدرتی را در ایجاد تصمیم‌گیری و انتخاب مخاطبان ایفا می‌کنند‌. می‌توان گفت محتوای منتشر شده در این فضاها، تا حد زیادی در رفتارهای خرید مخاطبان اثرگذار است. به این ترتیب، توجه به راهکارهای انتشار محتوا و انتخاب بهترین مسیر برای این کار بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه کرد.

مبحث دیجیتال مارکتینگ نیز از موضوعات به روز و پراهمیت در مباحث بازاریابی محسوب می شود که جهت آشنایی با آن کافیست بر روی لینک داده شده کلیک نمایید.

 

۲۶ بهمن ۱۳۹۹