آژانس تبلیغاتی پرمون طرح، تازنده و سرزنده
تهران، ونک
021-88623092

استخدام و نقش شبکه‌های اجتماعی در جذب متقاضیان

استخدام و نقش شبکه‌های اجتماعی در جذب متقاضیان
استخدام همیشه از دغدغه‌های اصلی کارجویان سراسر جهان بوده است. شبکه‌های اجتماعی نحوه‌ی برقراری ارتباط افراد با یکدیگر را تغییر داده‌اند. هر روز میلیون‌ها نفر برای مسائل شخصی و کاری، از طریق شبکه‌های اجتماعی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. براساس تحقیقات مجله‌ی Universum global سی و پنج درصد از مدیران منابع انسانی معتقدند که شبکه‌ های اجتماعی مهم‌ترین ابزار اینترنتی موجود برای برقراری ارتباط با متقاضیان استخدام هستند و اهمیت‌شان از وب‌سایت خود مجموعه هم بیشتر است. این مجله در گزارش «چشم‌انداز ۲۰۲۰» خود نوشته است که ۳۸ درصد از مدیران اجرائی معتقدند برای معرفی فضای کار کمپانی و کارمندان آن از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنند. برای اینکه بتوانیم در استراتژی‌هایمان از این شبکه‌ها به‌خوبی کمک بگیریم، باید بدانیم از چه تاکتیک‌هایی استفاده کنیم و مراقب چه لغزش‌هایی باشیم. در این مقاله قصد داریم سه اصل ساده و مهم در بکارگیری شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطبان و متقاضیان استخدام را معرفی کنیم.

به کلیات بسنده نکنید

یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها درخصوص کار با شبکه‌های اجتماعی این است که برای مخاطبان و متقاضیان استخدام محتوای سفارشی و اختصاصی آماده کنیم تا بتوانند با مهم‌ترین و جالب‌ترین بخش‌های کسب‌وکارمان آشنا شوند. شاید این توصیه چندان ملموس و قابل‌اجرا نباشد. برای معرفی فضای کار کمپانی و کارکنان آن از طریق شبکه‌های اجتماعی، باید با نمایش جزئیات منحصربفرد و جالب‌توجه نشان دهیم زندگی روزمره کارمندا‌ن‌مان در محل کار چگونه است. اصولا بهتر است دور کلیشه‌ها را خط بکشیم. یکی از راه‌ها این است که به سوالات متقاضیان استخدام در قالب یک ویدئوی کوتاه پرسش و پاسخ جواب بدهیم و آن را روی یکی از شبکه‌های اجتماعی آپلود کنیم.

از جنبه‌های بصری و گرافیکی غافل نشوید

استخدام

اگر از المان‌های بصری به شکل صحیح استفاده کنیم، بر میزان علاقه‌ی کاربران به میزان زیادی افزوده خواهد شد. در انتخاب عکس‌ها باید به نکات زیر توجه کنید:

  • عکس‌ها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند،
  • کلیپ آرت نباشند،
  • تگ کپی‌رایت هم نداشته باشند.

گزینه‌ی بهتر این است که خودمان از فضای کمپانی یا اتفاقات مهم آن عکس بگیریم. از ویدئوها هم باید به صورت منطقی و آگاهانه استفاده کنیم. می‌توانیم دقایق مختلفی از یک روز کاری کمپانی را در قالب یک فیلم کوتاه ارائه کنیم. دراین‌صورت، جزئیات نحوه‌ی کار در کمپانی برای مخاطب و به‌خصوص متقاضیان استخدام به خوبی روشن می‌شود.

صادق باشید

شاید خیلی راحت بتوانیم در شبکه‌های اجتماعی از خودمان تصویری غیرواقعی را به نمایش بگذاریم، اما واقعیت این است که هیچ مجموعه‌ای ایده‌آل نیست و همه به نحوی مسائل و مشکلات خاص خودشان را دارند. درصورتی‌که چالش‌ها و موانع موجود را صادقانه به تصویر بکشیم، هم اعتبارمان در چشم مخاطب دو چندان می‌شود، هم اینکه آن دسته از متقاضیان استخدام که آمادگی رویارویی با مشکلات ما را ندارند، وقت خودشان را هدر نمی‌دهند و شانس‌شان را جای دیگری امتحان می‌کنند. مهم‌ترین نکته این است که برای محتوایی که در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهیم باید استراتژی مشخصی داشته باشیم و به همان استراتژی پایبند بمانیم.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *