ساخت تیزر تبلیغاتیساخت تیزر و کلیپ تبلیغاتی

ضرورت ساخت تیزر تبلیغاتی برای برندها

معرفی درست برندها و محصولات آن‌ها، در بازار رقابتی امروز، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. یک تیزر تبلیغاتی با رعایت اصول خاص، محصولات را به بهترین شکل و با بیشترین اثرگذاری معرفی می‌کند. ذکر ویژگی‌های محصول به طوری که موجب جذب مخاطب شود اهمیت بسیاری دارد.

جهت انجام امور حرفه ای ساخت تیزر تبلیغاتی ما در پرمون طرح همراه شما هستیم. در ادامه به انواع تیزرهای تبلیغاتی، روند تولید و دلایل ساخت تیزر برای برندها، تجهیزات مورد نیاز برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی با کیفیت و هزینه ساخت تیزر اشاره شده است با ما همراه باشید.

فهرست عناوین :

مهم ترین دلایل ساخت تیزر تبلیغاتی برای برندها

انواع تیزر تبلیغاتی

روند تولید تیزر تبلیغاتی

تجهیزات ساخت تیزر تبلیغاتی

هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی

 

مهم‌ترین دلایل ساخت تیزر تبلیغاتی برای برندها

۱) توصیف مختصر اما مفید برند و محصول

یک تیزر تنها در عرض چند ثانیه، گویای اهداف برند و محصولات شماست. تماشای یک ویدئو کوتاه مخاطبینی به مراتب بیشتر نسبت به متون و تفاسیر طولانی جذب می‌کند. کافیست افراد چند ثانیه از زمان خود را صرف تماشای یک ویدئو جذاب کنند و هر آن‌چه لازم است را دریابند.
از سوی دیگر، شرح امکانات در عکس ساده و جذاب نیست در حالی که در کلیپ، به خوبی می‌توان امکانات جذاب و هیجان‌انگیز یک اپلیکیشن را مشاهده کرد.

۲) کسب امتیاز با ساخت تیزر

واضح است که مخاطبین یک محصول، مشاهده تیزر تبلیغاتی یک برند را به محصولی رقابتی فاقد تیزر ترجیح می‌دهد. داشتن یک تیزر تبلیغاتی برای شما آپشن محسوب می‌شود. به کاربران نشان دهید که زمانی را صرف نشان دادن و معرفی ویژگی‌های منحصر به فرد اپلیکیشن خود کرده‌اید و گامی فراتر از رقبای خود بردارید.

۳) تیزر، باعث جذب بالاتر بازدید

آمار و ارقام نشان می‌دهد، تعداد بازدیدکنندگان ویدئوها بالاتر از متون است. این روش تاثیر تبلیغات را افزایش داده و منجر به جذب مخاطبین خاص محصول می‌شود.

۴) یادگیری نحوه کار با اپلکیشن و محصول

بسته به این‌که محصول و اپلیکیشن شما چه باشد، می‌توانید با استفاده از یک ویدئو ساده پیچیدگی‌های به کارگیری آن را آموزش دهید. در بازی‌ها و در اموری که عملیات مختلف با آن‌ها باید نشان داده شوند، با استفاده از این روش روند پیچیده کار را ساده و قابل درک کنید.

۵) برند خود را معرفی کنید

از جمله بهترین روش‌ها برای معرفی موثر برند به مخاطبین، استفاده از لوگو یا آیکون آن به تیزر تبلیغاتی است. محصول خاص خود را با نام و لوگوی برند در تیزر به نمایش بگذارید و اثرگذاری آن را افزایش دهید. کاربران بدین روش شما را خاطر می‌سپارند. فراموش نکنید، محصول شما اگر بهترین کیفیت و خاص‌ترین امکانات را داشته باشد، بدون دیده شدن، در دسترس بسیاری از مخاطبین قرار نخواهد گرفت.

۶) تیزر تبلیغاتی، قابلیت به اشتراک‌گذاری دارد

پلتفرم‌های مختلف ویدئویی چون یوتیوب، مخاطبین بسیاری دارند. استفاده از قابلیت‌های مختلفی چون تبلیغات یوتیوب یا ایجاد کانال اختصاصی در یوتیوب به شما این امکان را می‌دهد که فرصت دیده شدن تیزر تبلیغاتی خود را به کاربران سایر پلتفرم‌ها بدهید. البته از ویدئو تبلیغاتی در هر شبکه اجتماعی می‌توان استفاده کرد.

 

 

تماس با آژانس تبلیغاتی پرمون طرح

 

انواع تیزرهای تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی در تلویزیون دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم.

۱) تیزرهای انیمیشن

با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف کامپیوتری و انیمیشن ساز می‌توان تیزرهای تبلیغاتی انیمیشنی متناسب با هر گروه سنی تولید کرد. این نوع تیزرهای تبلیغاتی اثرگذاری بسیار بالایی دارند.

۲) تیزرهای رئال

تیزرهای رئال تیزهایی هستند که در فضای واقعی و بدون دخالت جلوه‌های ویژه و افکتهای انیمیشنی به تصویر کشیده می‌شوند. گروه سنی عام و تمام اقشار جامعه مخاطب این نوع تیزرها هستند.

۳) تیزرهای ترکیبی

تلفیق دو نوع تیزر رئال و تیزر انیمیشن، منجر به ایجاد تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن می‌شود. تیزرهایی که با استفاده از تصویربرداری از محیط حقیقی و انیمیشن ساخته شده‌اند.

 

روند تولید یک تیزر تبلیغاتی

امروزه تیزرهای تبلیغاتی را در تلویزیون‌ها، بیمارستان‌ها، مترو، خیابان، کلینیک و شبکه‌های مختلف اجتماعی چون اینستاگرام و فیسبوک می‌بینیم. فارغ از محلی که یک تیزر تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای ساخت آن باید مراحلی را طی کرد.

گام اول: تعریف پروژه

اولین و مهم‌ترین گام، تعریف پروژه و نوع تیزر تبلیغاتی برند شماست. از مهم‌ترین سوالات این است که، هدف از ساخت تیزر چیست؟ چه پیامی برای مخاطب باید داشته باشد؟ پاسخ به این سوال، پاسخ سوالات دیگر را مشخص خواهد کرد.
می‌خواهید محصول را معرفی کنید؟ به فکر تعریف روایی و داستانی محصول هستید؟ رئال را ترجیح می‌دهید یا انیمیشن و یا ترکیبی از این دو؟
پس از تحلیل محصول و برند یک شرکت، پیشنهادهایی برای تعریف پروژه روی میز قرار می‌گیرد. در این گام باید نوع پروژه، مدت زمان و هزینه آن به صورت حدودی مشخص شوند. در حقیقت این مرحله کلیات کار را تعیین می‌کند.

گام دوم: تهیه و تایید طرح

با همکاری مشتری، باید از میان گزینه‌های پیشنهادی تیزر تبلیغاتی یکی از آن‌ها به مرحله تایید نهایی برسد. مسیر کلی طرح پس از این تاییدیه مشخص خواهد شد.

گام سوم: پیش تولید

در صورت نیاز باید بازیگران تیزر، لوکیشن تهیه آن، متریال، ابزار و سایر مورد نیاز در دکور را تهیه کرد، میان عوامل هماهنگی مختلف را ایجاد کرد و مجوزهای قانونی تهیه تیزر را دریافت نمود. در این گام، تیم کارگردانی مسئولیت آماده‌سازی اعضای تیم و برنامه‌ریزی برای تولید یک تیزر جذاب را بر عهده دارد.

گام چهارم: تولید

در این مرحله تیم ساخت تیزر تبلیغاتی شروع به کار می‌کنند. تمام افراد تیم باید نهایت خلاقیت و توان خود را به کار بگیرند. فیلم‌برداری از لوکیشن یا انیمیشن سازی شبانه‌روزی و با کنترل کارگردان طبق روال تعیین شده پیش می‌رود. تمام امور باید توسط ناظرین لحظه به لحظه کنترل و بررسی شوند تا نقص‌های احتمالی به سرعت رفع شده و کاری کامل و بدون نقص در نهایت عرضه شود.
حتما به این نکته توجه داشته باشید که محل استفاده از این تیزر اهمیت بسیاری دارد. در ساخت تیزر باید مطابق با محل مورد استفاده تصمیم‌گیری کنید. به عنوان مثال صدا و سیما قوانین خاص خود را دارد که می‌توان در شبکه‌های اجتماعی دیگر از آن‌ها چشم‌پوشی کرد. البته می‌توان نسخه‌های متفاوتی از یک تیزر تبلیغاتی تهیه و در پلتفرم‌های مختلف مورد استفاده قرار داد.

گام پنجم: مراحل پس از تولید 

در این گام، تیزر پس از تدوین کار توسط یک تدوین‌گر ماهر به مرحله عرضه می‌رسد. تنظیمات مربوط به صداگذاری و ترکیب تصاویر، ایجاد موسیقی و رنگ و لعاب اضافه در مرحله پس تولید انجام می‌شود. تمامی این فرآیندها باید با توجه به ایده و هدف کار انجام گیرند. پس از تدوین، تیزر آماده ارزیابی است. آیا نکات لازم ذکر شده است؟ شروع و پایان تیزر قابل قبول است؟ زمان تیزر خسته کننده نیست؟ مخاطب چه نظری راجب آن خواهد داشت؟
در نهایت امر پس از ارزیابی و تایید نهایی، تمام تلاش‌هایی تیم تولید تیزر به مرحله عرضه رسیده است. سفارش‌دهنده می‌تواند نتیجه کارگردانی، تلاش و ساخت تصاویر واقعی یا سه بعدی را با بالاترین کیفیت مشاهده کند. پس از بررسی کامل اگر تیزر تولیدی مورد تایید وی باشد پخش آن انجام خواهد شد.

 

تجهیزات ساخت تیزر تبلیغاتی

وابسته به این‌که نوع تیزر رئال، انیمیشن یا ترکیب این دو باشد باید تجهیزاتی را برای ساخت تهیه کرد. آنچه تجهیزات مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تیزرهای تبلیغاتی را مشخص می‌‌کند نوع، کیفیت و ابعاد آن است.

در ساخت تیزرهای حرفه‌ای به کارگیری دوربین‌های فیلم‌برداری و تجهیزات سینمایی مرسوم است. با این‌حال از آن‌جایی که خلاقیت مهم‌ترین عامل در ساخت تیزر است می‌توان با هزینه‌ای پایین با استفاده از دوربین‌های نیمه‌حرفه‌ای یک تیزر حرفه‌ای تولید کرد. اگر چه فناوری گوشی‌های هوشمند آنچنان توسعه یافته است که بتوان آن‌ها را به جای دوربین‌ها مورد استفاده قرار داد.
علاوه بر دوربین، در ساخت تبلیغات واقعی یا رئال باید با توجه به هدف و نوع تیزر وسایل مختلفی را در ایجاد دکور مورد استفاده قرار داد. نرم‌افزارهای مختلف در طراحی انیمیشن‌های تبلیغاتی و تدوین از جمله مهم‌ترین ابزار تولید تیزر هستند. به کمک متخصصین خلاق و توانمند با استفاده از نرم‌افارهای حرفه‌ای تیزرهایی بسازید که جلوه‌ای در حد فیلمهای سینمایی دارند.

 

هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی

فاکتورهای زیادی در تعیین هزینه و تعرفه ساخت یک تیزر تبلیغاتی نقش دارد که از جلمه آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سناریو
• عوامل تولید
• لوکیشن
• تعداد بازیگران
• تجهیزات تصویربرداری
• تعداد روزهای فیلمبرداری
هزینه براساس هر پروژه و فاکتورهایی که در بالا ذکر کردیم متغیر است.

 

سخن نهایی
عوامل بسیاری به کیفیت ساخت یک تیزر تبلیغاتی کمک می‌کنند. تیزر تبلیغاتی روشی پربازده در توسعه کسب و کار است که مخاطبین بسیاری را جذب خود می‌کند. این روش از بهترین‌ متدها در نمایش محصول و تاثیرگذاری بر مخاطب است. ما در کانون تبلیغاتی پرمون طرح به دنبال ساخت بهترین کلیپ های تبلیغات تلویزیونی جهت بیشتر دیده شدن مخاطبین خود هستیم.

در ادامه نمونه ای از تیزرهای تبلیغاتی ساخته شده توسط آژانس تبلیغاتی پرمون طرح آورده شده است.