آیا رابطه معناداری میان سئو و تولید محتوا وجود دارد

آیا سئو و تولید محتوا با یکدیگر رابطه مستقیم دارند

رابطه تولید محتوا و سئو؛ دوقلوهای جدایی‌ناپذیر

بسیاری از کسانی که در حوزه تولید محتوا و یا همان کانتنت مارکتینگ کار می‌کنند، به دنبال کشف رابطه جادویی تولید محتوا و سئو هستند. در واقع می‌توان گفت که این دو مفهوم شبیه به یک دو قلوی به هم چسبیده عمل می‌کنند و جدایی آن‌ها از هم معنا ندارد. شاید تا به حال دیده باشید که کارفرمایان محتوا بر روی سئو حساسیت خاصی دارند و در بحث تولید محتوا دائما بر روی آن تاکید می‌کنند. بنابراین می‌توان به ضروریت و اهمیت این دو پی برد. برای آنکه رابطه تولید محتوا و سئو را بشناسید و به اهمیت آن پی ببرید، ما را در ادامه این مطلب، در پرمون طرح همراهی کنید:

 

سئو چیست؟

بهتر است پیش از آنکه به بررسی ارتباط تولید محتوا و سئو بپردازیم، ابتدا معنای سئو و کاری را که در تولید محتوا انجام می‌دهد بررسی کنیم.

سئو یا بهینه‌سازی موتور جست‌وجو به معنای مثبتی به کار می‌رود که در آن به موتورهای جست‌وجو در زمینه سرچ مطالب کمک می‌شود. به زبان ساده‌تر سئو می‌تواند به رویت و ارتباط وبسایت‌ها در جریان جست‌وجو، برای رسیدن به رتبه‌بندی بالا در میان سایت‌ها کمک کند.

سئو مجموعه فعالیت‌هایی را دربرمی‌گیرد که اگر به درستی و با تکیه بر دانش و تخصص انجام شود، به تغییرات استراتژیک سایت کمک می‌کند. از این منظر باید گفت هر محتوایی که تولید می‌شود، ارتباط خاص و تنگاتنگی با SEO دارد.

 

تولید محتوا چیست؟

شاید بهتر باشد معنای تولید محتوا را هم با هم مرور کنیم. تولید محتوا و یا همان نوشتن، اتفاق جدیدی نیست و باید گفت از سال‌های دور و زمان اختراع خط توسط بشر انجام می‌گرفته. اما با پیشرفت‌های تکنولوژی و ایجاد فضاهای آنلاین، تولید محتوا هم به سمت و سوی تخصصی خود رفت. امروزه بخش بسیار گسترده‌ای از کسب‌و‌کارها، به تولید محتوای باکیفیت برای برند خود می‌پردازند. همه این کارها برای داشتن بهترین خروجی محتوایی صورت می‌گیرد که در فضای کانتنت مارکنتینگ اهمیت دارد.

ارتباط میان تولید محتوا و سئو

رابطه سئو و تولید محتوا چگونه است

یکی از مهم‌ترین مباحثی که درباره کانتنت مارکتینگ و سئو مطرح می‌شود، اهمیت رابطه‌ای است که سئو در این بخش دارد. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، سئو یا همان بهینه‌سازی موتورهای جست‌و‌جو به شما کمک می‌کند که محتوای تحت اختیارتان را به روشی اصولی در وبسایت بارگذاری کنید. این کار امکان سرچ آسان و قرار گرفتن در مراحل بالای رتبه‌بندی گوگل را به شما می‌دهد.

در واقع با سرچ کلیدواژه‌های مشخصی از طریق موتورهای جست‌وجو، قادر هستید به بهترین محتوایی که وجود دارد دست پیدا کنید. یافتن محتواهای درست و اصولی با وجود سئو ممکن می‌شود. شاید بتوان گفت، سئو نیازهای خودش را از راه محتواهای ارزشمند تامین می‌کند.

اگر بخواهیم ارتباط تولید محتوا و سئو را بگوییم باید به چند نکته اشاره کنیم:

_ سئو برای آن که جایگاه مشخصی پیدا کند، نیاز به محتوا دارد. به بیان ساده باید گفت که سئو بدون محتوا بی‌معنی است. زمانی که شما محتوایی در دست دارید، می‌توانید ان را از طریق سرچ کلیدواژه‌ها و بهینه‌سازی آن‌ها، به اصطلاح، سئو کنید. این کار هم در توضیحات کوتاه، مانند متا تگ‌ها اهمیت دارد و هم در توضیحات بلند مانند مقالات و … .

_ زمانی که شما یک محتوای قوی به همراه کلیدواژه‌های مشخصی دارید که به اندازه، در متن استفاده شده است، در واقع کار بهینه سازی محتوا را به خوبی انجام داده‌اید. می‌توان گفت که سئو کردن، به کلیدواژه‌ها وابسته است و هر اندازه کلیدواژه‌های درستی در متن داشته باشید، کار موتور جست‌وجو و سئو را راحت‌تر کرده‌اید.

_ اگر می‌خواهید متن‌های بهینه سازی شده درستی داشته باشید، نیاز به یک یا چند لینک دارید. این لینک‌ها را می‌توانید درون محتوا بیابید و آن را به کار ببندید.

_ یک نکته کلیدی درباره ارتباط تولید محتوا و سئو داشتن یک روند ثابت است. زمانی که شما محتواهای گوناگون تهیه می‌‌کنید، در واقع در حال تحقق بخشیدن به این روند ثابت در متن‌های مختلف هستید.

_ هرگاه که تولید محتوای جدیدی دارید، صفحات جدیدی هم برای شما ایجاد می‌شوند. اگر اصول سئو و کلیدواژه‌ها را به درستی در آن به کار ببرید، می‌توانید از بالا رفتن جایگاه سایتتان در موتورهای جست‌وجو مطمئن شوید.

رابطه سئو و ساخت محتوا آنقدر تنگاتنگ و به هم تنیده است که در صورت نبود یکی از آن‌ها، دیگری به سوی بی‌اعتباری پیش رود. پس در بحث کانتنت مارکتینگ و تولید محتوا از سئو غافل نشوید.

 

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در سئو و تولید محتوا باید در نظر بگیرید چیست

به کارگیری سئو در بحث تولید محتوا نیازمند داشتن یک سری از ویژگی‌ها و اصولی است که اگر به درستی انجام شوند، شما را به هدف نهایی‌تان می‌رسانند. در ادامه بخشی از این اصول و ویژگی‌ها را برای شما می‌گوییم:

_ کلمه، عبارت کلیدی یا کلیدواژه را دست‌کم نگیرید. کلیدواژه‌ها اساس کار شما را تشکیل می‌دهند و همان چیزهایی هستند که کاربران آن را سرچ می‌کنند. بنابراین مهم است که کلمات کلیدی را حتما در متن خود مشخص کنید.

_ عبارت‌ کلیدی شما نباید چندان کوتاه یا بیش از حد بلند باشد. انتخاب کلیدواژه از ۲ تا ۶ کلمه، بهترین انتخاب از نظر طول و اندازه کلیدواژه است.

_ فراموش نکنید که کلمه‌ کلیدی‌تان را در عنوان محتوا و URL، ابتدای محتوا و H2ها و همچین پاراگراف اول بیاورید.

_ دقت داشته باشید که هر محتوایی، بایدکلیدواژه مشخص و مخصوص به خودش را داشته و در صفحات دیگر از آن استفاده نشده باشد.

_ اگر می‌خواهید رابطه تولید محتوا و سئو به درستی شکل بگیرد، باید توجه کنید که محتوای شما حداقل ۳۰۰ کلمه باشد.

_ به خاطر داشته باشید محتواهای خود را لینک داخلی بدهید.

_ در نهایت و با توجه به همه این اصول و ویژگی‌ها، می‌توانید بعد از چند ماه نتیجه این ارتباط را در بخش Google Analytics ببینید. در این صورت قادر خواهید بود که نقاط قوت و ضعف خودتان را بشناسید و برای رفع ضعف‌هایتان تلاش کنید تا به محتوایی اصولی با سئوی تخصصی برسید.

 

حال که به رابطه صمیمی میان‌ تولید محتوا و سئو پی بردید و کاربرد آن را در موتورهای جست‌وجو و بالا رفتن رتبه سایت دانستید، خوب است آن را به کار ببندید. با انجام دقیق فعالیت‌های مرتبط با تولید‌محتوا و سئو می‌توانید از داشتن رتبه مناسب در موتورهای جست‌وجو مطمئن شوید.

 

کانون تبلیغاتی پرمون طرح همراه شما در انجام پروژه های دیجیتال مارکتینگ ، ساخت تیزر تبلیغاتی و …

 

۹ مرداد ۱۴۰۰