آژانس تبلیغاتی پرمون طرح، تازنده و سرزنده
تهران، ونک
021-88623092

تولید محتوای ویدئویی

تولید محتوای ویدئویی

ویدیوها یکی از انواع اثرگذار محتواهای تبلیغاتی هستند که به دلیل جذابیت ذاتی آن‌ها تبدیل به یکی از عناصر مهم در تمامی فعالیت‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی شده‌اند. ویدیوها دیگر تنها یکی از اجزای یک کمپین تبلیغاتی نیستند، بلکه در بسیاری از موارد خود به تنهایی بیشترین بار انتقال پیام‌های ارتباطی در کمیپن‌های محتوایی را به دوش می‌کشند و نقشی کلیدی در حضور مؤثر در شبکه‌های اجتماعی ایفا می‌کنند.

تولید محتوای ویدیویی

تفاوتی نمی‌کند که محتوای ویدیویی برمبنای سناریویی داستانی خلق شود یا مستندی شامل اطلاعات فنی محصول و یا تاریخچه تأسیس برند، تولید محتوای ویدیویی روشی مؤثر برای جذب مخاطبان و تثبیت مفاهیم در ذهن آن‌هاست. یک ویژگی محتوای ویدیویی که باعث افزایش اثرگذاری آن می‌شود ترکیب کردن تصاویر، صداها، موسیقی و جلوه‌های ویژه برای انتقال اطلاعات است. این موضوع باعث می‌شود فرایند دریافت اطلاعات توسط مخاطبان ساده‌تر باشد. توصیف بسیاری از موضوعات در متن‌ها و نوشته‌ها دشوار است، تصاویر ثابت در انتقال بعضی موضوعات با محدودیت مواجه‌اند، اما ویدیوها به شکلی ساده و با ساختاری مبتنی بر روایت، اطلاعات را منتقل می‌کنند. این موضوع به خصوص در شبکه‌های اجتماعی که ماهیتی سریع و شلوغ دارند، به دلیل آن‌که بار ذهنی درک و دریافت پیام را برای مخاطب ساده می‌کند بسیار مؤثر است.

داشتن یک استراتژی دقیق برای تولید محتوای ویدیویی به خلق ویدیوهایی مؤثرتر کمک می‌کند. استراتژی علاوه بر تعیین موضوعات و سرفصل‌ها، به انتخاب بهترین قالب از میان انواع محتوای ویدیویی کمک می‌کند تا خروجی نهایی برمبنای نیاز و اهداف تعریف شده، ویژگی‌های شخصیت برند و هم‌سو با بینش و ذهنیت مخاطب تولید شود.

انواع محتوای ویدیویی

 تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی می‌توانند به عنوان بخشی از کمپین‌ها و یا محتواهایی مستقل تولید شوند. این نوع از محتواهای ویدیویی، یا با سناریویی داستانی و یا با ساختاری مستندگونه و همراه با ارائه آمار و اطلاعات تولید می‌شوند. تیزرهای تبلیغاتی در بسترهای متنوعی از جمله تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌های پخش ویدیو و… قابل پخش هستند. در اغلب موارد تیزرهای تبلیغاتی برای پخش در رسانه‌های خریداری شده تولید می‌شوند، اما انتشار آن‌ها در حساب‌های متعلق به برند نیز برای جذب مخاطبان مؤثر است.

 ولاگ

ولاگ‌ها در واقع معادل ویدیویی پست‌های وبلاگی هستند. ولاگ می‌تواند برای انتقال اطلاعات و اخبار به کار رود. در اغلب موارد ولاگ‌ها ساختاری نسبتاً خدمانی‌تر دارند و علاوه بر انتقال محتوا، باعث ایجاد صمیمیت با مخاطبان نیز می‌شوند. ولاگ‌ها می‌توانند برای بررسی عمیق یک موضوع یا دغدغه، پاسخ به سؤالات مخاطبان، بررسی اخبار و رویدادها و مواردی از این دست تولید شوند.

 ویدیو آموزشی

بستر تولید محتوای ویدیویی برای مباحث آموزشی نیز بسیار مناسب است. در ویدیوهای آموزشی فرصت و امکان توضیح کامل مسائل و نمایش جزئیات و بسط و تشریح مباحث وجود دارد. به همین دلیل ویدیو یکی از مرسوم‌ترین روش‌های آموزش غیرحضوری است. ویدیوهای آموزشی الزاماً مربوط به مباحث آکادمیک یا فنی نیستند و برندهای بسیاری با استفاده از ویدیوها می‌توانند زمینه‌های استفاده از محصول، موضوعات جانبی مربوط با خدمات و یا فرهنگ مصرف را در خصوص تولیدات خودشان به مخاطبان معرفی کنند.

 دمو محصولات

ویدیوهای دموی محصولات شامل معرفی، نمایش و بررسی محصول می‌شوند. این نوع از تولید به مخاطبان کمک می‌کند درک بهتری از محصول، کاربردها و ویژگی‌های آن داشته باشند. ویدیوهای دموی محصولات با نمایش محصول و نحوه کار آن، مخاطبان را با جزئیاتی از محصول آشنا می‌کنند که به آن‌ها کمک می‌کند درک بهتری از ویژگی‌ها، کارایی و کیفیت آن داشته باشند.

 انیمیشن

انیمیشن‌ها یکی از فرم‌های تولید محتوای ویدیویی هستند که در آن‌ها طراحی‌ها و مدلسازی‌ها از طریق تکنولوژی‌های پویانمایی تبدیل به تصاویر متحرک می‌شوند. این نوع از تولیدات ویدیویی محدودیت‌های تصاویر رئال را ندارند و آزادی عمل بیشتری برای طراحان ایجاد می‌کنند تا خلاقیت خود را در انتقال مفاهیم به اجرا گذارند.

 موشن‌گرافیک

موشن‌گرافیک‌ها را شاید بتوان به عنوان گونه ساده‌تری از انیمیشن‌ها در نظر گرفت. این نوع از محتواهای ویدیویی با پویانمایی تصویرسازی‌های اغلب دوبعدی ایجاد می‌شوند و در عین آن‌که ساده‌تر و محدودتر از انیمیشن‌ها هستند و چندان از جلوه‌های بصری پیچیده بهره نمی‌برند، اما بستری مؤثر برای انتقال اطلاعات کاربردی، آموزش نحوه کار با سیستم یا محصول و یا معرفی کمپین‌ها و خدمات جدید هستند.

ویژگی محتوای ویدئویی

موضوع محتواهای ویدیویی

انتخاب موضوع برای محتواهای ویدیویی، مانند تمامی فعالیت‌های تولید محتوای دیگر، یک مسأله مهم و بسیار تأثیرگذار در فرایند تولید است. تولید محتوای ویدیویی باید بر اساس استراتژی‌های ارتباطی کلان برند انجام شود. تمامی محتواها باید بر اساس اهداف ارتباطی برند طراحی شوند و به معرفی و یا تأکید بر یکی از ویژگی‌ها، ارزش‌ها و یا ابعاد شخصیتی برند بپردازند. محتواهای ویدیویی می‌توانند محصولات را معرفی کنند، کاربردهای محصول را توضیح دهند، یادآورهای برند از جمله رنگ، لوگو یا شعار را در ذهن مخاطبان تثبیت کنند، برند را به یک موضوع ترند روز پیوند بزنند، به دغدغه‌ها و نیازهای مخاطبان پاسخ دهند و یا مفاهیم مرتبط با برند را به شکلی مؤثر و ماندگار به مخاطبان انتقال دهند. موضوعات محتواهای ویدیویی برمبنای استراتژی محتوایی برند انتخاب می‌شوند و به شکلی هم‌افزا با سایر فعالیت‌های ارتباطی و تولیدات محتوایی برند باعث تقویت و تثبیت فعالیت‌های مارکتینگی می‌شوند.

ثبت سفارش تولید محتوای ویدیویی

برای سفارش خدمات تولید محتوای ویدیویی پس از تماس با تیم بازاریابی پرمون طرح لینک فرم بریف خدمات تولید محتوای ویدیویی برای شما  ارسال می‌شود پس از تکمیل ارسال فرم، تیم اکانت پرمون طرح با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات تکمیلی مور نیاز را از شما دریافت می‌کنند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره پروژه قرار جلسه‌ای با شما هماهنگ می‌شود. پس از شفاف شدن صورت مسئله، در تیم پرمون طرح در خصوص نحوه انجام پروژه تصمیم‌گیری می‌شود و سناریوهای پیشنهادی متناسب با نیاز شما طراحی شده و توسط اکانت منیجر پروژه به شما اعلام می‌گردد. سپس فرایند تولید توسط تیم خلاقیت شروع می‌شود و ویدیوهای تولید شده در جلسه‌ای برای شما پرزنت می‌شوند. درصورت نیاز به تغییر و اصلاح، ویدیوها تا ۲ بار ادیت می‌شوند و فایل نهایی پس از تأیید به شما تحویل داده می‌شود.

هم‌چنین، هزینه تولید محتوای ویدیویی بسته به ابعاد و نوع پروژه‌ها متغیر است. تیم بازاریابی پرمون طرح پس از دریافت سفارش تولید محتوای ویدیویی بر مبنای شرح پروژه قیمت پکیج تولید محتوای ویدیویی متناسب با نیاز شما را برآورده کرده و به شما اعلام می‌کنند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *