آژانس تبلیغاتی پرمون طرح، تازنده و سرزنده
تهران، ونک
021-88623092

تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری

تصاویر یکی از ابتدایی‌ترین، فراگیرترین و مؤثرترین قالب‌های انتقال مفاهیم هستند. تمامی افراد می‌توانند با دیدن یک تصویر مفاهیمی را از آن دریافت کنند، بدون آن‌که درگیر محدودیت‌های زبانی شوند. تصاویر می‌توانند احساسات مختلفی را در بینندگان برانگیزند و داستان‌های متفاوتی را در ذهن آن‌ها زنده کنند. در تبلیغات و مارکتینگ نیز، تولید محتوای تصویری یکی از ابزارهای اصلی برندها برای انتقال پیام و برقراری ارتباط با مخاطبان است.

تولید محتوای تصویری

برندها در حوزه‌های مختلفی از خدمات تولید محتوای تصویری استفاده می‌کنند. محتواهای تصویری علاوه بر آن‌که به عنوان مکمل محتواهای متنی می‌توانند خواندن و درک آن‌ها را ساده‌تر کنند، خود به تنهایی نیز قادرند مفاهیم و موضوعات متنوعی را در لایه ناخودآگاه مخاطبان زنده کنند. این موضوع باعث می‌شود انواع محتوای تصویری نقش پررنگی در فعالیت‌های ارتباطی برندهای مختلف داشته باشند.

انواع محتوای تصویری

– طراحی هویت بصری

تمامی برندها نیازمند یک هویت بصری منحصر به فرد هستند. این هویت شامل لوگو، رنگ‌های اصلی و فرعی، فونت‌ها و تایپولوژی، سربرگ‌ها و اوراق اداری، بسته‌بندی محصولات و سایر مواردی از این دست می‌شود. استفاده از یک هویت بصری یکپارچه و منسجم برند را معتبر و قدرتمند جلوه می‌دهد. استفاده مداوم از رنگ‌های برند آن‌ها را به یادآورهای قدرتمندی برای برند تبدیل می‌کند. هویت بصری برند علاوه بر طراحی موارد ذکر شده شامل قواعد و چارچوب‌هایی در مورد نحوه استفاده از این موارد نیز می‌شود. موضوعاتی نظیر حریم لوگو، پس‌زمینه‌های مجاز، نسبت اجزای مختلف لوگو، نحوه قرارگیری تگ‌لاین یا نام برند در کنار لوگو، تم و قالب کلی تصاویر مورد استفاده و… مواردی هستند که در این بخش طراحی می‌شوند. داشتن یک هویت بصری کامل و جامع، نه تنها تأثیرگذاری فعالیت‌های ارتباطی را افزایش می‌دهد، بلکه هزینه تمامی طراحی‌های بعدی را نیز به شدت کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تمامی فعالیت‌های برند، فارغ از آن‌که توسط چه فرد یا آژانسی انجام می‌شود، انسجام و یکپارچگی داشته باشد.

– اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ها روشی ساده، سریع و مؤثر برای انتقال اطلاعات، حقایق و داده‌ها به شکلی جذاب و گیرا هستند. در اینفوگرافیک‌ها داده‌های علمی و آمارها با استفاده از عناصر بصری ارائه می‌شوند. این روش باعث می‌شود مخاطبان علاقه بیشتری برای مطالعه آمارها و داده‌های مطرح شده داشته باشند. یک اینفوگرافیک خوب، حتی کم‌حوصله‌ترین مخاطبان را نیز کنجکاو و مشتاق می‌کند تا اطلاعات ارائه شده را با دقت بیشتری بررسی کنند.

– عکاسی

عکاسی به دلیل نزدیکی به واقعیت، تأثیر قابل توجهی در برانگیختن احساسات در مخاطبان دارد. یک عکس خوب می‌تواند یک داستان کامل را در ذهن مخاطبان شکل دهد. استفاده مؤثر از قاب‌بندی، نورپردازی، عمق میدان و سایر عناصر مهم در عکاسی باعث می‌شود عکس‌ها تبدیل به یکی از قدرتمندترین انواع محتوای تصویری شوند.

– طراحی پوستر، بنر و تبلیغات محیطی

تبلیغات تصویری در رسانه‌های مختلف با خلق جذابیت بصری توجه مخاطبان را جلب می‌کند. طراحی درست و اصولی این محتواهای تصویری پیام برند را در میان انبوه پیام‌های تبلیغاتی فضاهای آفلاین و آنلاین متمایز می‌سازد و باعث می‌شود مخاطبان با دقت و توجه بیشتری آن را بررسی کنند.

– طراحی UI، UX

برا آن‌که استفاده از یک وب‌سایت یا اپلیکیشن برای کاربران ساده و جذاب باشد، باید رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) راحت و زیبایی داشته باشد. با طراحی مناسب رابط کاربری، علاوه بر آن‌که دسترسی به امکانات مختلف وب‌سایت و اپلیکیشن برای مخاطبان ساده می‌شود، هویت برند نیز از طریق این رابط کاربری در ناخودآگاه مخاطبان تثبیت می‌شود.

– طراحی صفحه اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی تصویر محور به شدت نیازمند خلق محتوای تصویری اثرگذار و جذاب است. با توجه به آن‌که امروزه بسیاری از مخاطبان برای بررسی برندی که به تازگی با آن آشنا شده‌اند، حساب کاربری آن را در اینستاگرام بررسی می‌کنند، بخش‌های مختلف این حساب کاربری، از تصاویر پست‌ها و استوری‌ها تا کاور هایلایت‌ها زیر ذره‌بین مخاطبان قرار دارد. طراحی محتوای تصویری جذاب برای این بخش‌ها به شکلی که هویت برند را به درستی و به شکلی اثرگذار و ماندگار منتقل کند، باعث تقویت جایگاه و اعتبار برند در ذهن مخاطبان می‌شود.همچنین در تبلیغات اینستاگرام باعث جذب فالوور و نرخ تبدیل بالا خواهد شد.

ویژگی‌های محتوای تصویری اصولی

 

محتوای تصویری باید ساده باشد. حتی در آگهی‌های پر جزئیات نیز مخاطب باید با نگاه سریع پیام ابتدایی را دریافت کند و ترغیب شود تا جزئیات تصویر و یا متون و اطلاعات تکمیلی همراه آن را بررسی کند. این محتوا باید از نظر بصری جذاب و چشم‌نواز هم باشد و در عین حال، با هویت بصری برند مطابقت داشته باشد. استفاده مناسب و درست از هویت بصری برند باعث می‌شود محتواهای تصویری علاوه بر انتقال پیام‌های ارتباطی مورد نظر، یادآورهای بصری برند را در نیز در ذهن مخاطبان تثبیت کنند. از سوی دیگر، محتواهای تصویری باید پیام‌ها، مفاهیم، احساسات و داستان‌ها را به شکلی جذاب و مؤثر به مخاطبان منتقل کنند. با استفاده از رنگ‌بندی، چیدمان و قاب‌بندی می‌توان بر وجه‌های مختلف تصویر و موضوع مطرح شده در آن تأکید کرد. استفاده مؤثر از فضاهای خالی نیز اثرگذاری محتواها را تقویت می‌کنند. شلوغی بیش از حد تصاویر ممکن است باعث خستگی چشم مخاطبان شود که نتیجه آن عدم توجه به تصویر است، حال آن‌که فضاهای خالی در صورتی که به درستی استفاده شوند، علاوه بر آن‌که قدرت تصویر را افزایش می‌دهند، در برخی موارد خود بخشی از پیام و محتوا را نیز شکل می‌دهند.

طراحی صفحه اینستاگرام

موضوعات تولید محتوای تصویری

محدودیت چندانی در زمینه موضوعات تولید محتوای تصویری وجود ندارد. محتوای تصویری می‌تواند اصل یا مکمل یک پیام ارتباطی را شکل دهد و یا به عنوان بخش مهمی از فرایند تولید محتوای مستمر برند در فضای وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی، از موضوعات محتوایی طراحی شده برای آن‌ها تبعیت کند. عکاسی از محصولات و یا طراحی راهنماها و آموزش‌های تصویری هم بخش مهمی از فعالیت‌های بسیاری از برندها را تشکیل می‌دهند.

به طور کلی، آن‌چه اهمیت دارد، استفاده مؤثر، جذاب و کاربردی از تصاویر برای انتقال پیام‌ها، مفاهیم و اطلاعات به شکلی به یادماندنی و اثرگذار است.

نحوه ثبت سفارش تولید محتوای تصویری در پرمون طرح

برای سفارش تولید محتوای بصری پس از تماس با تیم بازاریابی آژانس تبلیغاتی پرمون طرح لینک فرم بریف خدمات تولید محتوای بصری برای شما ارسال می‌شود. پس از تکمیل و ارسال فرم، تیم اکانت پرمون طرح با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات تکمیلی را از شمادریافت می‌کنند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد پروژه قرار جلسه‌ای با شما هماهنگ می‌شود. پس از شفاف شدن شرح پروژه شما، در تیم پرمون طرح در مورد نحوه اجرای پروژه تصمیم‌گیری می‌شود و پیشنهاداتی متناسب با نیاز و خواسته شما توسط اکانت منیجر پروژه به شما اعلام می‌شود. سپس فرایند ایده‌پردازی و طراحی توسط تیم خلاقیت شروع می‌شود و طرح‌های پیشنهادی در جلسه‌ای برای شما پرزنت می‌شوند. درصورت نیاز به اصلاح و تغییر، طرح‌ها تا ۲ بار ادیت می‌شوند و فایل نهایی پس از تأیید به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه تولید محتوای تصویری نیز بسته به جزئیات پروژه و اقدامات مورد نیاز متغیر است. تیم بازاریابی پرمون طرح پس از مشخص شدن شرح نیازهای شما هزینه خدمات تولید محتوای تصویری را برآورد و به شما اعلام می‌کنند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *