آژانس تبلیغاتی پرمون طرح، تازنده و سرزنده
تهران، ونک
021-88623092

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام

میلیون‌ها نفر از انسان‌ها به صورت روزانه به شبکه‌های اجتماعی مراجعه می‌کنند. این شبکه‌ها که در ابتدا به عنوان ابزاری برای برقراری و حفظ ارتباط با دوستان و آشنایان طراحی شده بودند، امروزه به یکی از مراجع اصلی برای کسب اطلاعات، آگاهی از اخبار و رویدادها، سرگرمی و حتی خرید تبدیل شده‌اند. اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی تصویر محور، موفق شده کاربران بسیاری را از سراسر دنیا جذب کند و تبدیل به یکی از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی شود. حضور مستمر مخاطبان متعددی از تمامی گروه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، باعث شده تبلیغات در اینستاگرام نیز تبدیل به یکی از ابزارهای محبوب و مؤثر در میان کسب‌وکارها شود.

تبلیغات اینستاگرام

با وجود آن‌که آماری رسمی از تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام وجود ندارد، اما برآورد می‌شود بیش از ۲۵ میلیون ایرانی کاربر فعال این شبکه اجتماعی باشند. این موضوع باعث شده علاوه بر شکل‌گیری کسب‌وکارهای اینستاگرامی اجرای تبلیغات در اینستاگرام نیز یکی از روش‌های بسیار مؤثر برای تبلیغات در ایران به شما رود. قابلیت به اشتراک‌گذاری محتوا در اینستاگرام، باعث شده این رسانه علاوه بر رسانه خریداری شده (Paid Media) و رسانه‌های در تملک (Owned Media) در بخش رسانه‌های کسب شده (Earned Media) نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی را برای برندها فراهم کند. مخاطبان هنگام حضور در این شبکه اجتماعی توجه بیشتری به محتواهای منتشر شده دارند و معمولاً صفحات مربوط به برندهای مورد علاقه‌شان را دنبال می‌کنند. به همین دلیل با اجرای یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام موفق، می‌توان علاوه بر اطلاع‌رسانی از برند، محصول یا خدمت آن، مخاطبان فعالی را برای حساب کاربری برند در این شبکه جذب کرد تا در آینده بتوان با هزینه بسیار کمتری اخبار، اطلاعات و پیام‌های تبلیغاتی برند را برای آنان منتشر کرد. این موضوعات باعث می‌شود قیمت تبلیغات اینستاگرام در مقابل بازدهی آن بسیار به صرفه و بهینه باشد.

انواع تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام بسترهای رسمی و غیررسمی متعددی برای تبلیغات دارد. مهم‌ترین انواع تبلیغات در اینستاگرام عبارتند از:

 ظرفیت تبلیغاتی رسمی اینستاگرام (Promote)

در این روش، پست یا استوری تبلیغاتی برند در ازای هزینه‌ای که مستقیماً به شرکت فیسبوک، مالک اینستاگرام، پرداخت می‌شود در میان پست‌ها و استوری‌های حساب‌هایی که کاربران دنبال می‌کنند به نمایش درمی‌آید. با توجه به آن‌که اینستاگرام از قابلیت‌های شناسایی خصوصیات کاربران بهره‌مند است، هنگام استفاده از این قابلیت می‌توان ویژگی‌های دموگرافیک مخاطبان هدف را تعیین کرد تا پست یا استوری تنها برای مخاطبانی از گروه سنی، جنسیتی یا جغرافیایی خاصی به نمایش درآید که علایق و دغدغه‌های مشخصی دارند.

  همکاری با صفحات پرمخاطب و اینفلوئنسرها

گروهی از حساب‌های کاربری اینستاگرام به دلیل موفقیت در انتشار محتوای جذاب، مخاطبان بسیار زیادی دارند. انتشار محتوای تبلیغاتی در این حساب‌ها می‌تواند برند و پیام تبلیغاتی آن را در معرض دیدی عده زیادی از مخاطبان قرار دهد. انتخاب صحیح اینفلوئنسر یا صفحه پرمخاطب برمبنای دسته‌بندی مخاطبان آن‌ها و انتشار محتوای متناسب با آن‌ها بخش مهمی از هماهنگی تبلیغات در اینستاگرام را تشکیل می‌دهد. در صورتی که محتوای تبلیغاتی توسط خود این صفحات یا اینفلوئنسرها تولید شود، ضروری است تا با شرح دقیق بریف و نظارت بر تولید، از انتقال پیام صحیح و حفظ هویت و شخصیت برند اطمینان حاصل شود. این تبلیغات می‌تواند به شکل افیلیت مارکتینگ نیز اجرا شود.

 کمپین‌های تولید محتوا توسط کاربر (UGC)

در این نوع از تبلیغات اینستاگرام، کاربران تشویق می‌شوند تا محتوای خاصی را تولید یا بازنشر کرده و با هشتگ خاصی همراه با تگ کردن حساب کاربری برند در صفحه خود منتشر کنند. این نوع از کمپین‌ها می‌تواند به شکل مسابقه، رویداد و یا با تکیه بر وفاداری مخاطبان پیاده‌سازی شود. در این نوع از تبلیغات اینستاگرامی، محتوای تبلیغاتی توسط خود کاربران تولید می‌شود و به دلیل آن‌که مخاطبان بالقوه این محتوای تولید شده توسط کاربران را در صفحات دوستان و آشنایان خود می‌بینند، تأثیرگذاری این نوع از تبلیغات به طرز چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

مراحل اجرای کمپین تبلیغات اینستاگرام

اولین گام برای اجرای تبلیغات در اینستاگرام طراحی استراتژی و برنامه دقیق براساس اهداف، گروه مخاطبان هدف، بودجه و زمان‌بندی کمپین است. در این استراتژی ضمن مشخص شدن پیام کمپین، روش‌های تبلیغات اینستاگرام و صفحات مناسب برای همکاری نیز تعیین می‌شود. سپس محتواهای مورد نیاز برای تبلیغات طراحی می‌شود. این محتواها می‌تواند به صورت بصری، متنی و یا ویدیویی باشد و باید هویت برند و یادآورهای آن را به شکلی مؤثر انتقال دهد. در مواردی که تولید محتوا توسط صفحه یا اینفلوئنسر خاصی انجام شود، لازم است تا بریف دقیق به آن‌ها منتقل شود و با نظارت بر روند تولید محتوا توسط آنان از کیفیت خروجی اطمینان حاصل شود. چنان‌چه تبلیغات به صفحه یا حساب کاربری خاصی لینک شوند، باید پیش از انتشار محتواها، صفحه فرود و حساب کاربری مربوطه آماده شود. انتشار به موقع محتواهای تبلیغاتی برمبنای برنامه‌ریزی کمپین موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. در نهایت، پس از انتشار محتواها، بررسی بازخوردها و نتایج تبلیغات و بهینه‌سازی استراتژی‌ها باعث بهبود نتایج و خلق کمپین‌های بهتر در آینده می‌شود.

تبلیغات اینستاگرام برای کدام بیزینس‌ها مناسب است؟

در حال حاضر کسب‌وکارهای بسیاری در اینستاگرام فعال هستند که حساب کاربری آن‌ها در این شبکه مانند نوعی فروشگاه آنلاین عمل می‌کند. تبلیغات اینستاگرام برای این نوع از کسب‌وکارها به شدت مؤثر هستند چرا که مخاطبان به راحتی می‌توانند به صفحات این کسب‌وکارها منتقل شوند و محصولات آن‌ها را مشاهده کنند. با این وجود، کمپین تبلیغاتی اینستاگرام برای تمامی کسب‌وکارها سودمند و مؤثر است. علاوه بر آن‌که امروزه اکثر برندها در اینستاگرام حضور فعال دارند و مخاطبان از طریق تبلیغات می‌توانند به صفحه آن‌ها منتقل شوند تا اطلاعات بیشتری در خصوص برند کسب کنند، قابلیت درج لینک در استوری‌ها و پست‌ها می‌تواند مخاطبان را به وب‌سایت یا صفحات فرود طراحی شده برای کمپینی خاص هدایت کند. گذشته از این موارد، اجرای تبلیغات در اینستاگرام باعث افزایش آگاهی از برند و تقویت جایگاه برند در ذهن مخاطبان می‌شود و می‌تواند یادآورهای برند را در کنار هویت و وعده آن به شکلی مؤثر در ذهن مخاطبان تثبیت کند.

مراحل اجرای کمپین تبلیغات اینستاگرام

مزایای اجرای تبلیغات در اینستاگرام توسط پرمون طرح

شرکت تبلیغاتی پرمون طرح برای طراحی کمپین تبلیغاتی اینستاگرام از متخصصان حوزه‌های مختلفی بهره می‌گیرد. متخصصان استراتژی  و رسانه، بر اساس اهداف کمپین و بودجه در نظر گرفته شده، بهترین برنامه و زمان‌بندی را برای کمپین طراحی می‌کنند و با تکیه بر شناخت دقیقشان از رفتار مخاطبان در شبکه اینستاگرام و نوع مخاطبان اینفلوئنسرها و صفحات پرمخاطب بهترین صفحات را برای انتشار محتواها انتخاب می‌کنند. محتواهای بصری، کلامی و ویدیویی در تیم‌های تخصصی و توسط متخصصان گرافیک، کپی‌رایتینگ و تولید ویدیو به نحوی طراحی می‌شوند که علاوه بر انتقال مؤثر پیام تبلیغاتی، هویت و شخصیت برند را نیز به شکلی ماندگار نمایش دهند. شناخت دقیق تیم‌های پرمون طرح از فضای اینستاگرام و ترندهای آن باعث خلق تبلیغاتی تأثیرگذارتر می‌شود. تجربه پرمون طرح در طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی موفق باعث می‌شود بدون نیاز به آزمون و خطا و یا صرف وقت و هزینه بسیار برای آشنایی با فضای تبلیغاتی اینستاگرام، قادر باشید کمپینی بهینه و با بازدهی بالا را در اینستاگرام اجرا کنید.

نحوه ثبت سفارش تبلیغات اینستاگرام در پرمون طرح

برای سفارش کمپین تبلیغاتی اینستاگرام پس از تماس با تیم بازاریابی پرمون طرح، لینک فرم بریف برای شما  ارسال می‌شود. پس از تکمیل و ارسال آن تیم اکانت پرمون طرح با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات تکمیلی پروژه را از شما دریافت می‌کنند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه قرار جلسه‌ای با شما هماهنگ می‌شود. پس از شفاف شدن صورت مسئله و شرح اقدامات مورد نیاز، در تیم پرمون طرح در خصوص استراتژی و نحوه اجرای تبلیغات در اینستاگرام تصمیم‌گیری می‌شود و پیشنهاداتی متناسب با نیاز شما توسط اکانت منیجر پروژه به شما اعلام می‌شود. سپس فرایند ایده‌پردازی و طراحی توسط تیم خلاقیت انجام می‌شود و برنامه و طرح‌های پیشنهادی در جلسه‌ای برای شما پرزنت می‌شوند. درصورت نیاز به اصلاح و تغییر، طرح‌ها تا ۲ بار ادیت می‌شوند و فایل نهایی پس از تأیید به شما تحویل داده می‌شود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *