آژانس تبلیغاتی پرمون طرح، تازنده و سرزنده
تهران، ونک
021-88623092

بک لینک سازی و استراتژی‌های آن

بک لینک سازی و استراتژی‌های آن

بک لینک سازی یکی از اصلی‌ترین راه‌های جذب ترافیک وبسایت شماست. تاکتیک‌ها و منابع عملی و کاربردی این مقاله به شما کمک خواهند کرد تا استراتژی محتوای خود را توسعه و گسترش بدهید. چند استراتژی قدیمی ایجاد لینک وجود دارند که اکثر شرکت‌ها با آنها سروکار دارند. یکی از مشهورترین آنها با عنوان «یادداشت مهمان» تقریباً توسط همه‌ی سازمان‌ها به کار گرفته می‌شود. اما چندین استراتژی، تاکتیک و منابع ایجاد لینک دیگر وجود دارند که کمک می‌کنند استراتژی محتوای شما رشد و توسعه یابد. در ادامه، به ۱۰ مرحله‌ی عملی و کاربردی برای ایجاد بک لینک‌ های بیشتر برای سایت‌تان اشاره خواهیم کرد.

اگر می‌خواهید یک سایت قوی با محتوای ارزشمند و کاربران فعال داشته باشید به وبسایت آژانس تبلیغاتی پرمون‌طرح مراجعه کنید و یا با شماره 88623092 تماس بگیرید.

۱. نظرات وبلاگ نویسان

درباره‌ی آنچه که می‌توانید در عوض نوشتن یک نظر ارائه دهید، تصمیم‌گیری کنید. این چیز می‌تواند یک نرم‌افزار، یک محصول آموزشی یا یک محصول یا خدمات فیزیکی باشد. ارائه‌ی هرچیز ارزشمندی که وبلاگ‌نویسان دوست دارند آن را امتحان کنند و درباره‌اش مطلب بنویسند، منصفانه است. وبلاگ‌نویسانی را در زمینه‌ی کسب‌وکار خودتان پیدا کنید که در پی چیزهایی شبیه «بهترین وبلاگ‌های بازاریابی محتوا ۲۰۱۶» یا «استراتژی‌های برتر رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار» هستند. به وسیله‌ی ایمیلی با این مضمون با آنها ارتباط برقرار کنید:

سلام [نام شخص]، امروز به دنبال [موضوعی] می‌گشتم که با سایت شما مواجه شدم. واقعاً از آنچه در سایت شما دیدم خوشم آمد! به تازگی دستورالعملی را راه‌انداری کرده‌ام که به مردم آموزش می‌دهد چگونه [مرتبط با موضوعی که بالا به آن اشاره کردید]. هزینه‌ی آن معمولاً X تومان است اما خیلی خوشحال می‌شوم آن را رایگان برای شما ارسال کنم. تمام آنچه که در عوض می‌خواهم این است که در وبلاگ خود به آن اشاره کنید یا درباره‌اش مطلبی بنویسید و من را در جریان قرار بدهید که این دستورالعمل چطور است. ارادتمند، [نام و اطلاعات تماس خودتان]

۲. صفحه‌ی نظرات

بک لینک

فهرستی از تمام محصولات و خدماتی که طی ۶ تا ۱۲ ماه گذشته بکار گرفته‌اید، ارائه دهید. بررسی کنید که آیا وبسایت‌های آنها صفحه نظرات دارند یا نه. با آنها از طریق نظراتتان ارتباط برقرار کنید و یادآوری کنید که آنها این اجازه را دارند که نظرات شما را در صفحه‌ی نظرات وبلاگ خود منعکس کنند.

۳. استرداد لینک

سایت‌هایی را پیدا کنید که به شما و برند شما به صورت آنلاین اشاره کرده‌اند (برای این کار می‌توانید از ابزاری مثل BuzzSumo استفاده کنید). بررسی کنید که آیا لینک شما را در سایت‌شان قرار داده‌اند. اگر این کار را نکرده‌اند، از طریق ارسال یک ایمیل دوستانه و صمیمی با آنها ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید لینک شما را در سایت خود قرار بدهند.

۴. فهرست‌های راهنما

سایت خود را با شرح برندی 100 درصد منحصر به‌فرد ثبت نام کنید. منتظر بمانید تا سایت شما مورد تایید قرار بگیرد و لینک‌تان را دریافت کنید.

۵. سرویس کمک به یک گزارشگر (HARO)

HARO مخفف «کمک به یک گزارشگر» است. آنها خود را به عنوان «مشهورترین ارائه‌دهندگان خدمات یافتن منابع در دنیای انگلیسی زبان» معرفی می‌کنند و گزارشگران را به منابع تخصصی مرتبط متصل می‌کنند تا کار را پیش از موعد مقررشده به انجام برسانند و این امکان را برای برندها فراهم کنند تا داستان و روایت‌های خودشان را بیان کنند». شما می‌توانید به‌عنوان یک منبع (به صورت رایگان) در سایت این سرویس ثبت‌نام کنید. ایمیل خود را چک کنید تا مطمئن شوید ایمیلی از سوی HARO دریافت کرده‌اید که فهرستی از گزارشگرانی ارائه می‌کند که برای تهیه‌ی گزارش خود به منبع نیاز دارند، برای نمونه به مثال زیر توجه کنید:

حوزه‌ی فعالیت: کسب‌وکار و سرمایه‎گذاری

زمانی که مشترک یک خبرنامه‌ی الکترونیکی می‌شوید یا اپلیکیشینی را برای نخستین بار دانلود می‌کنید، اولین نقطه‌ی ارتباط (خواه یک ایمیل خوشامدگویی باشد و خواه اطلاع‌رسانی‌های اولیه) مهمترین عامل در تعیین برداشت اولیه محسوب می‌شود.

اگر زمینه‌ی فعالیت شما بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ) یا موبایل مارکتینگ است، آیا برای بازاریاب‌های همکار خود توصیه‌ای درباره‌ی نحوه‌ی تنظیم و ارسال اولین ایمیل ایده‌آل یا اطلاع‌رسانی در زمینه‌ی معرفی یک اپلیکیشن دارید؟ بهترین توصیه‌های خود را در این زمینه به اشتراک بگذارید تا مشخص شود چه چیزی یک ایمیل واقعاً قدرتمند اولیه یا ایمیل حاوی اطلاعات یک اپلیکیشن را به سمت مشترکین جدید ایمیل یا دانلودکنندگان جدید این اپلیکیشن هدایت می‌کند. همچنین، مثال‌ها و نمونه شرکت‌هایی را به اشتراک بگذارید (البته به غیر از شرکتی که در آن کار می‌کنید) که فکر می‌کنید در این زمینه عملکرد خوبی دارند.

مقررات: لزوماً باید در زمینه‌ی بازاریابی فعالیت داشته باشید. با یک متن کوتاه به این ایمیل پاسخ بدهید و لینک‌های خود را دریافت کنید.

۶. سایت‌های بازخورد وبسایت

بک لینک

در سایت‌های بازخورد وبسایت که در زیر به آنها اشاره شده است، حساب‌های کاربری ایجاد کنید:

  • ConceptFeedback.com
  • BounceApp.com
  • SuggestionBox.com
  • Criticue.com

وبسایت خود را در این سایت‌ها ثبت نام کنید تا بازخوردهای سایت خود را دریافت کنید. لینک سایت شما به‌طور خودکار ایجاد می‌شود.

۷. یافتن دامین‌های منقضی شده

برای یافتن صفحاتی که لینک‌های زیادی در آن وجود دارد جستجو کنید (مثل صفحه‌ی منابع). برای پیدا کردن دامین‌های منقضی شده‌ای که از این صفحات به آنها لینک شده است از Domain Hunter Plus، افزونه‌ی گوگل‌کروم استفاده کنید. دامین منقضی شده را به قیمت ثبت دامین خریداری کنید.

۸. جمع‌آوری‌کنندگان وبلاگ

با استفاده از عبارات جستجویی نظیر: «ثبت‌نام وبلاگ»، «فهرست راهنمای وبلاگ»، و «دایرکتوری‌های وبلاگ» جمع‌آوری‌کنندگان وبلاگ را جستجو کنید. وبلاگ خود را به همراه شرح منحصر به‌فردی ثبت نام کنید. پس از اینکه وبلاگ شما تأیید شد، نام وبلاگ شما (به همراه یک لینک به وبلاگ شما) به فهرست راهنمای وبلاگ اضافه می‌شود.

۹.  یافتن فرصت‌های یادداشت مهمان در توئیتر

به Twitter Advanced Search سری بزنید. این عبارات جستجو را در بخش جستجوی توئیتر وارد کنید: «کسب‌وکار شما»+ یادداشت مهمان، «کسب‌وکار شما» + نویسنده مهمان، «کسب‌وکار شما» + برای ما بنویسید، «کسب‌وکار شما» + مقاله مهمان. یادداشت مهمان خود را در سایت‌های باکیفیتی که لیست آنها نشان داده می‌شود، قرار بدهید.

۱۰. اینفوگرافیک‌ها

بک لینک

یک موضوع رایج در صنعت و عرصه‌ی کسب‌وکار خود را شناسایی کنید (به عنوان نمونه از Google Trends استفاده کنید). اطلاعات خود را در کنار هم قرار دهید. از یک طراح گرافیک کمک بگیرید تا یک اینفوگرافیک بسازید.

با استفاده و بهره‌برداری از این استراتژی‌ها می‌توانید بک‌لینک‌های بیشتری برای سایت خود ایجاد کنید که باعث افزایش بار ترافیک سایت شما خواهند شد. حتماً هر یک این ابتکار عمل‌ها را با استفاده از گوگل آنالیتیک (Google Analytics) یا برنامه‌ی تجزیه و تحلیل دیگری ردیابی کنید تا بتوانید مشخص کنید کدام یک موثرتر و کارآمدتر هستند و روی این فرصت‌های جدید سرمایه‌‌گذاری کنید تا کسب‌وکارتان را توسعه دهید.

اگر می‌خواهید یک سایت قوی با محتوای ارزشمند و کاربران فعال داشته باشید به وبسایت شرکت تبلیغاتی پرمون‌طرح مراجعه کنید و یا با شماره 88623092 تماس بگیرید.

مطلب مرتبط: فراتر از گوگل آنالیتیک با ابزارهای تحلیلی دیجیتال مارکتینگ

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *