بهترین زمان انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی

زمان مناسب برای انتشار محتوا

بهترین زمان برای انتشار محتوا

یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در بخش تولید محتوا مطرح می‌شود، این است که محتوای تولید شده ما چقدر مخاطب دارد و تا چه اندازه دیده می‌شود؟ در واقع پاسخ به این سوال که بهترین زمان برای انتشار محتوا چه زمانی است، می‌تواند میزان موفقیت شما را در تولید و انتشار محتوا تعیین کند‌. اگر در هنگام تولید محتوا به بهترین وقت انتشار و زمانی که بیشترین خواننده و تاثیرگذاری را دارد فکر کنیم، قطعا می‌توانیم محتوای تولید شده‌مان را “دیده شده” بنامیم.

اگر شما هم دوست دارید درباره بهترین زمان برای انتشار محتوا بدانید و با اصول آن بیشتر آشنا شوید، در ادامه با ما در پرمون طرح همراه باشید:

 

دیجیتال مارکتینگ و ارتباط آن با زمان انتشار محتوا

شاید پیش از این‌ها درباره بازاریابی محتوا یا دیجیتال مارکتینگ اطلاعات داشته باشید. در واقع بازاریابی محتوا از راه‌های جدید و با استفاده از وسایل ارتباط جمعی خودش را به مخاطبان می‌رساند و با تولید محتوای مفید و ارزشمند سعی در راهنمایی و جذب مخاطب واقعی دارد. در حقیقت می‌توان گفت دیجیتال مارکتینگ سعی می‌کند که محتوای شما را به گوش تعداد بیشتری از مخاطبان واقعی برساند و آن‌ها را تبدیل به مخاطبان شما کند.

اما توجه به بهترین زمان انتشار برای محتوا یکی از نکات کلیدی در بازاریابی محتوا است که به صاحبان کسب‌وکار و ایده‌ها کمک می‌کند، مخاطبان بیشتری از محتوای آن‌ها استفاده کنند.

بنابراین انتخاب بهترین زمان انتشار محتواها، یکی از راه‌های مهم موفقیت در دیجیتال مارکتینگ است.

بهترین زمان برای انتشار محتوا در اینستاگرام

راهکار تشخیص بهترین زمان برای انتشار محتوا

مخاطبان خودتان را بشناسید

اولین قدم به جهت آن که بدانید بهترین زمان برای انتشار محتوا دقیقا چه زمانی از شبانه‌روز به شمار می‌رود، شناخت مخاطبان است.

این نکته که صاحبان کسب‌وکار و ایده‌ها شناخت خوبی از مخاطبان و ساعات دسترسی آن‌ها به محتوای مورد نظرشان به دست آورند، می‌تواند یک کمک قوی و مهم در زمان‌بندی انتشار محتواها باشد.

البته باید این نکته را در نظر گرفت که طیف مخاطبان شما بسیار وسیع است و با یکدیگر تفاوت دارند. اما با اندکی دقت و توجه به ترافیک‌های اینترنتی می‌توان زمان‌های حدودی استقبال آن‌ها را از محتوای مورد نظرتان به دست بیاورید.

خوب است بدانید برای این کار، اگر از Google analytic استفاده کنید، می‌توانید ترافیک ساعت‌ها و روزهای هفته وب‌سایت خود را ببینید. توجه به این داده‌ها می‌تواند باعث اثربخشی بیشتر کار شما برای انتشار محتوا شود. پس آن را از یاد نبرید.

 

مطالعات درباره زمان انتشار به ما چه می‌گوید

مطالعات مختلف در این زمینه نشان داده است که بهترین زمان هفته برای منتشر کردن محتوای وبلاگ‌ها از نظر ترافیک، روز آخر هفته و حدود ساعت ۱۱ صبح است. درست زمانی که افراد وقت و زمان کافی برای خواندن محتوای مورد نظر شما و فکر کردن درباره آن‌ را دارند. این استدلال بسیار منطقی است. چرا که آدم‌ها صبح را صرف بررسی ایمیل‌ها، اخبار و محتواهای مورد نیازشان می‌کنند.

همچنین مطالعات دیگر در این زمینه نشان می‌دهند، که پست وبلاگ‌ها بیشترین بازدید را بین ساعات ۷ صبح تا ۱ ظهر دارند. در این میان پرترافیک‌ترین ساعت روز از نظر تعداد بازدیدها و واکنش مخاطبان نیز بین ساعت ۹ صبح تا ۱۰ صبح است.

یادتان باشد اگر‌ می‌خواهید بیشترین پاسخ و واکنش به محتوای خود را دریافت کنید، پست‌هایتان را ساعت ۹ صبح آخر هفته بارگذاری کنید. در طول هفته افراد به این دلیل که به خاطر تعهدات کافی‌شان وقت مناسب برای خواندن محتواها و ارائه نظر ندارند، این کار را به آخر موکول می‌کنند‌.

با این‌همه، زمان‌هایی که طبق مطالعات ارائه شده‌اند، زمان‌های قطعی نیستند. بهتر آن است که با روش‌های آنلاین و از طریق Google analytic ساعات ترافیک روزانه را به دست آورید و بر اساس آن محتوایتان را در اختیار مخاطبان قرار دهید. با این کار‌ می‌توانید از دیده شدن و تاثیرگذاری محتوای خود اطمینان یابید.

تماس با آژانس تبلیغاتی پرمون طرح

چند نکته برای به حداکثر رساندن استقبال از محتوا

باید بدانید که توجه به بهترین زمان برای انتشار محتوا به تنهایی برای دیده شدن و مورد استقبال قرار گرفتن آن از سمت مخاطب کافی نیست. موارد دیگری نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا محتوای مورد نظرتان را گسترش دهید و رفته رفته مخاطبان بیشتری را به دست آورید.

این موارد عبارتند از:

_ تولید محتوای مستمر و مداوم؛ نباید اجازه دهید که شکافی میان شما و مخاطب ایجاد شود. سعی کنید هر روز محتوای جدیدی تولید کنید و آن را در اختیار افراد قرار دهید. این کار باعث می‌شود که کم‌کم در ذهن آن‌ها نقش ببندید.

_ چند باره منتشر کنید؛ شاید برایتان جالب باشد که بدانید انتشار چند باره و پرتکرار یک محتوا به شما کمک می‌کند تا مورد انتخاب مخاطب قرار بگیرید‌ یادتان باشد این کار را با هوشمندی خاص، تنوع بالا و به طور دقیق انجام دهید.

_ به طور سیستماتیک تبلیغ کنید؛ تبلیغ، یک راه موثر و مطمئن برای دیده شدن محتوا است. از راه تبلیغ و یا اینفوئنسر مارکتینگ می‌توانید به مخاطبان فعال و واقعی برسید.

 

توجه کنید که همه این موارد را با توجه به بهترین زمان انتشار محتوا در نظر بگیرید. در این صورت می‌توانید یک کار تمیز، مطمئن و با مخاطب بالا ارائه دهید. در نتیجه اعتبارتان بالا می‌رود و به هدف نهایی خودتان دست پیدا می‌کنید.

توجه به زمان انتشار محتوا و در کنار آن، در نظر گرفتن فاکتورهای دیجیتال مارکتنیگ، شما و کسب‌وکارتان را در رتبه بالایی قرار می‌دهد. شاید رسیدن به زمان مناسب برای تولید محتوا و استقبال افراد از آن یک راه طولانی، حساس و اندکی استرس‌زا باشد، اما در دنیای دیجیتال مارکتینگ نیاز است که خود را با الگوهای جدید هماهنگ کنید تا به موفقیت دست یابید.

 

 

 

۲۷ بهمن ۱۳۹۹