برندتک : ترکیب برندینگ و تکنولوژی

برندتک

برندتک ترکیبی جادویی از برندینگ و تکنولوژیست که استاد تبلیغات دیوید جونز آن را مطرح کرد. به طور خاص، گروهی از برندهای با رشد بالای مصرف کننده، قدرت و نفوذ «تاثیر شبکه برند» را، با اهرم قرار دادن فناوری، برای ساخت انجمن‌های آنلاین پرشور و وسیع پیرامون تولیدات خویش، تحت کنترل خود درآورده‌اند. همچنان که این انجمن‌ها گسترده‌تر می شوند، برندینگ این شرکت‌ها نیز قدرتمندتر می‌گردد.

تفاوت های میان برندینگ تسلا (استفاده از برندتک) و برندینگ خودروسازان سنتی

یکی از شرکت‌های برجسته برندتک ، تسلا است که به یکی از برندهای با ارزش خودروهای رده بالا در سال‌های اخیرتبدیل شده است. ارزش این شرکت در حال حاضر حدود 30 میلیارد دلار است. بخش بزرگی از موفقیت تسلا، به چگونگی اهرم قرار دادن تکنولوژی در محصولاتش و همچنین در بازاریابی پیوند خورده است. به طور مثال، تسلا تمامی دلالان خودرو را از پروسه خارج کرد و مشتریان را به سمت یک پلتفرم جذاب که حاوی تمامی اطلاعاتی است که یک خریدار خودرو به آن نیاز دارد، هدایت نمود. مانند داده‌های مربوط به عملکرد خودرو و مقایسه و سنجش آن در بازار که این یعنی استفاده هوشمند از برندتک . در نتیجه این عمل، روند خرید خودرو و شخصی سازی آن بسیار ساده‌تر می‌شود. همچنین ایجاد انجمن مصرف کنندگان گسترده و فعال کردن آن‌ها در قرار دادن محتواهای قابل اشتراک‌گذاری، اجازه دادن به افراد برای به اشتراک گذاشتن تجربیاتشان، پخش زنده اینترنتی اعلام رونمایی محصول جدید و رویدادهای محلی. همه این ها به طور موثری باعث شده که رانندگان خودروهای تسلا خود عملا به بازاریابان تسلا مبدل شوند. در واقع تسلا یکی از نمونه‌های عالی در زمینه استفاده از برندبک است.

برندتک

تسلاخودروسازان سنتی
موفقیت بیشتر برند با تعداد هرچه بیشترکاربران نرم افزارموفقیت بیشتر با خودرو انحصاری تر
سایت به عنوان یک پلتفرم و بستر اجتماعیسایت اطلاعات محصولات را نمایش داده و اجازه ارتباط میان مصرف کنندگان را نمی دهد.
عدم برگزاری کمپین های تبلیغاتی وسیعبرگزاری کمپین های رسانه ای جاه طلبانه
جلب حمایت سلبریتی ها بدون پرداخت هزینهعمل به عنوان اسپانسر با پرداخت هزینه های سنگین
به اشتراک گزاری محتوا در شبکه های اجتماعیعدم تسهیل تعاملات و ارتباطات میان مصرف کنندگان
معرفی مدیرعامل به عنوان چهره و تصویر برنددیده نشدن مدیر عاملان
قرارگیری شعب اصلی در کنار فروشگاه های برندهای بزرگشبکه گسترده ای از دلالان خودرو

 

با مطالعه موارد با رشدهای حیرت انگیز و همچنین همکاری نزدیک با مجله فورچون (500 برند برتر فورچون) برای مدت چند سال، شاهد دو رویکرد بودیم که به شرکت‌های برندتک در رشد و توسعه انجمن‌های گسترده و مشتریان متعهد و فعال کمک کرده است.

چنانچه قصد دارید به بهترین شکل به برندسازی برای کسب و کار خود بپردازید با ما با شماره 88623092 در ارتباط باشید و یا به سایت شرکت تبلیغاتی پرمون طرح مراجعه کنید.

برندتک در ردبول

در حالیکه برندها به طور سنتی و همیشگی از یک پیام که با همه رویکردها و نگرش‌ها متناسب باشد، استفاده می‌کنند شرکت‌های سرکش برندتک خلاف آن را انجام می دهند: آن ها مصرف کنندگان را با محتواها و پیام هایی که در پلتفرم ها و بسترهای دیجیتالی متنوعی پخش شده و به اشتراک گذاشته شده است درگیر ماجرا می‌کنند. آنان در بهره گیری از رسانه های اجتماعی برای ایجاد انجمن، مهارت خوبی پیدا کرده‌اند.

ردبول یک نمونه موفق برندتک است. این برند با ایجاد تعدادی کانال که مختص نمایش رویدادهای موسیقی و نمایش‌های ورزشی و فیزیکی ویژه بود در یوتیوب حضور پیدا کرد و  در حال حاضر بیش از 4 میلیون نفر مشترک دارد. ( در حالیکه که کوکاکولا دارای پانصد هزار نفر مشترک است.) ردبول لحظه پرش از فضای جسورانه فلیکس بامگارتنر (Felix Baumgartner) را به طور زنده برای بیش از 8 میلیون فرد بر روی یوتیوب پخش نمود. قابلیت به اشتراک گذاری یکی از موارد و معیارهای اساسی یوتیوب برای همه کسانی است که بر روی آن  اقدام به بارگذاری محتوا می کنند.

برندتک

راه موفقیت شرکت‌های برندتک

شرکت های برندتک به جای عمل کردن با ذهنیت کمپینی، مرتبا در حال تولیدمحتوا برای کاربران هستند تا بدینگونه بیشتر یادآور و شبیه به رسانه‌های بیست و چهارساعته باشند. آن‌ها به جای آن که به رسانه‌های گران و سنتی مانند تلویزیون روی بیاورند، عمیقا بر کانال‌های خود چه دیجیتالی و چه فیزیکی تکیه می‌کنند. به طور مثال، تسلا با عبور از نمایندگی‌های فروش خودرو و راه‌اندازی نمایشگاه‌های های-تک (high tech) در کنار مراکز فروش خودرو شناخته شده، توانسته مستقیما با مشتریان در ارتباط باشد و یک مخاطب را که شاید در حالت معمولی به بنگاه‌های فروش ماشین سر نمی‌زد را با خود همراه کند. رویکرد برندتک اساسا با نحوه ایجاد انجمن به صورت سنتی و عرفی توسط برندهای دیگر متفاوت است و روسا و رهبران برندها راه طولانی برای آموختن و یادگیری آن در پیش دارند.

چنانچه شرکت‌های قدرتمند، شناخته شده و قدیمی بخواهند به انجمن‌های فعال دست یابند، میبایستی بر روی استفاده از برندتک تمرکز کنند. آن ها می‌توانند این کار را با ساخت یک لایه نرم افزاری خلاقانه حول محصولات خود و همچنین داشتن یک استراتژی جسورانه جهت جذب مخاطب از طریق تولید محتوای مناسب که در کانال‌های مناسب به اشتراک گذاشته می شود، انجام دهند.

چنانچه قصد تولید محتوای خلاقانه در فضای شبکه‌های اجتماعی را دارید با شماره 88623092 تماس بگیرید و یا به صفحه نمونه کار شرکت تبلیغاتی پرمون طرح مراچعه کنید.

۳۰ تیر ۱۳۹۹