استراتژی دیجیتال مارکتینگ و اهمیت آن در دنیای آنلاین

استراتژی دبجبتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ این روزهابه یک بحث داغ تبدیل شده است. حتما تا به حال درباره دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتالی شنیده‌اید. موضوعی که در دنیای مدرن امروز اهمیت فراوانی دارد و به بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ رونق بخشیده است. اما در این میان آنچه که اهمیت بیشتر و ضرورت دارد، موضوع استراتژی دیجیتال مارکتینگ است. اتفاقی که اگر صاحبان کسب‌وکار و ایده‌ها به آن توجه کنند، قطعا می‌توانند مسیر خود را به سمت موفقیت و استقبال بی‌نظیر مخاطبان هموار کنند.

داشتن یک استراتژی مناسب در بازاریابی دیجیتال تاثیر شگفت‌انگیزی در تبلیغات آنلاین دارد. از این رو است که توجه به آن بسیار مهم تلقی می‌شود.

اگر می‌خواهید یک پیج با استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب برای کسب و کار خود داشته باشید و از این طریق بیزنس خود را رونق ببخشید به سایت شرکت تبلیغاتی پرمون‌طرح مراجعه کنید و یا با شماره 88623092 تماس بگیرید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

همانطور که می‌دانید دیجیتالی شدن عرصه مارکتینگ در دنیای پیشرفته امروز موضوعی حائز اهمیت است. بسیاری از اتفاقات، خرید و فروش‌ها و استفاده از خدمات به صورت دیجیتالی انجام می‌گیرد. آنچه که در این باره باید به آن توجه کرد، چیدن یک استراتژی قوی، مناسب و کاربردی برای برند است.

شاید با شنیدن کلمه «استراتژی» کمی بترسید و عقب‌نشینی کنید. اما باید بدانید که استراتژی دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده مجموع برنامه‌های اجرایی است که شما را به هدف یا اهدافتان می‌رساند.

اگرچه فهم تعریف این اصطلاح، با بیان ساده ‌شده، آسان است؛ اما خوب است بدانید که‌ چیدن و تدوین یک استراتژی در حوزه دیجیتال، کاری پیچیده، زمان‌بر و ضروری به‌شمار می‌رود.

در بحث چیدمان استراتژی، این موضوع اهمیت دارد که برنامه نوشته شده خود را به خوبی اجرا کنید.

همچنین جایگاه امروز و چند سال بعد خود را ثبت کنید تا در آینده بتوانید به راحتی آن‌ها را مورد مقایسه قرار دهید. این کار در واقع یک نقشه راه برای شماست که استراتژی خودتان را به بهترین شکل ممکن پیش ببرید.

مشکلات ناشی از نبود استراتژی برای دیجیتال مارکتینگ

تا به اینجا با مفهوم ساده استراتژی دیجیتال مارکتینگ آشنا شدیم و فهمیدیم می‌تواند با یک برنامه مدون ما را به اهدافمان نزدیک کند. حال، خوب است به بررسی مشکلات در صورت نبود آن نیز بپردازیم تا بیش از پیش به اهمیت این کار پی ببریم:

۱. بی‌هدفی و بی‌برنامگی

یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که در صورت عدم داشتن استراتژی در کار مارکتینگ دیده می‌شود، بی‌جهتی و بی‌برنامگی است.

بسیاری از شرکت‌ها هستند که هیچگونه استراتژی مشخصی برای انجام کارهای خود ندارند. این حالت باعث می‌شود که بی‌جهتی و بی‌برنامگی در کارها صورت بگیرد. در نتیجه، شرکت، بخشی از مشتریانش را از دست می‌دهد و نمی‌تواند هیچ رابطه عمیقی با آن‌ها برقرار کند. پس بدون داشتن نقشه راه هیچ‌گاه نمی‌توانید دستیابی به اهدافتان را ارزیابی و بررسی کنید.

۲. نداشتن چشم‌انداز مناسب از بازار آنلاین

امروزه روش‌های سنتی رفته رفته جای خود را به فعالیت‌های آنلاین می‌دهند و ما شاهد تغییرات اساسی در رفتار مخاطبان، صاحبان کسب‌وکار و ایده‌ها و همچنین رقبای تجاری هستیم. در حقیقت نوع جدیدی از روابط در حال شکل‌گیری هستند که بخشی از آن آگاهی از بازار آنلاین است. یک کسب‌وکار هر اندازه بزرگ باشد، بدون داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ نمی‌تواند بازار آنلاین را در دست بگیرد. در نتیجه از فهم خواسته و علاقمندی مخاطب باز می‌ماند و عملا مخاطب خود را از دست می‌دهد.

یادتان باشد که اطلاع از بازار آنلاین و نوع روابط و درخواست‌ها یک اصل مهم در استراتژی بازاریابی دیجیتال است.

۳. بازماندن از شناخت مشتریان آنلاین

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند شما را با بخشی از سلایق و خواسته‌های مشتریان آشنا کند. برای مثال با استفاده از برنامه Google analytic می‌توانید تا حدودی به این هدف دست پیدا کنید.

اما ضروری است بدانید این کار از طریق چیدن یک استراتژی درست در قالب فرم شناخت مخاطبان یا فرم‌های نظرسنجی به وجود می‌آید. پس لازم است که داشتن استراتژی و نقشه راه را در کسب‌وکار خود جدی بگیرید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

۴. نداشتن پیشنهاد و ایده خاص خود در فضای آنلاین

بدون داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ نمی‌توانید هیچگونه پیشنهاد و ایده برنامه‌ریزی شده و خاص برند خود را به مخاطب ارائه کنید. بنابراین مشتریان کمی را به سمت خود جذب کرده و یا حتی‌ مخاطبان قدیمی‌تر خود را از دست می‌دهید.

فراموش نکنید که با ساخت یک استراتژی حساب‌شده می‌توانید به راحتی از این ‌مرحله عبور کنید. پس همین حالا دست به کار شوید.

۵. از دست دادن کسب‌وکار

دانستن این نکته ضروری است که مهم‌ترین ویژگی در فعالیت آنلاین و بازاریابی دیجیتال داشتن صبر و حوصله است.

بسیار اتفاق می‌افتد که یک وب‌سایت سعی می‌کند با راه‌های دور زدن، سایت خود را بدون برنامه و به سرعت بالا ببرد. اما باید بدانید که گوگل این را فهمیده و شرکت را جریمه خواهد کرد. پس از آن اعضای تیم محتوا و سئو هر اندازه تلاش کنند به رتبه پیشین خود باز نمی‌گردند.

در اینجاست که اهمیت داشتن استراتژی به خوبی درک‌ می‌شود.

۶. هدر رفتن منابع سرمایه و زمان

ممکن است شما برای رونق کسب‌وکار و رسیدن به اهدافتان، تمام تلاش خود را به کار بگیرید. همچنین در این راه وقت بگذارید و هزینه زیادی را برای آن صرف کنید. اما باید بگوییم که تمام این کارها و صرف وقت و انرژی، بدون داشتن هیچ استراتژی جدی بی‌فایده است.

حال که به اهمیت وجود استراتژی در حوزه دیجیتال مارکتینگ آشنا شدیم باید بدانیم که یک راه قطعی برای رسیدن به اهداف، جدی گرفتن آن است.

با داشتن استراتژی مناسب در کار و با کمی صبر و حوصله می‌توانید به موفقیت‌های چشم‌گیری در عرصه بازاریابی دیجیتالی دست پیدا کنید. پس اگر می‌خواهید راهی هموار به سمت پیشرفت و جذب مخاطب در کسب‌وکارتان پیدا کنید، این حوزه هیجان‌انگیز را جدی بگیرید.

 

پس برای تدوین استراتژی جامع دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود به سایت شرکت تبلیغاتی پرمون‌طرح مراجعه کنید و یا با شماره 88623092 تماس بگیرید.

۱۷ شهریور ۱۳۹۹