برندینگبرندینگ

وقتی از برندینگ حرف می‌زنیم از ثبت تصویری ویژه در ذهنِ مخاطب و تداومِ ارتباط با او حرف می‌زنیم.
فرآیندِ استراتژیکِ برندینگ، یک سرمایه‌گذاریِ بلند مدت است که به مانندِ یک نقشه‌ی راهِ دقیق، نقاط محوری یعنی: خطِ مشیِ اصلی و تعریف هویت استراتژیک و مفهومیِ برند را به هم پیوند می‌دهد تا مسیرِ درست حرکت به سوی هدف آغاز شود.
در کنار هم مسیری یکپارچه را _در تمامیِ بسترهای ارتباطی _ خلق می‌کنیم تا تجربه‌ای که از شما در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود؛ به وفاداریِ او منجر شود.

در این فرایند همراهتان هستیم برای:

 • ممیزی برند
 • تدوین هویت استراتژیک برند
 • تدوین و طراحی هویت بصری برند
 • تدوین و طراحی هویت کلامی برند

پاسخ‌های این خدمت

 • هویت کلامی برند چیست؟

  هویت کلامی برند چگونگی نوشتار، کلام و لحنی است که برند با آن صحبت و یا مکاتبه می‌کند. این هویت بر اساس شخصیت برند تعریف می‌شود و قرار است راهی برای انتقال شخصیت برند به مخاطبان باشد. در واقع شخصیت برندها نیز مانند انسان‌ها زمانی به مخاطبانشان منتقل می‌شود که برندها با آن‌ها صحبت کنند و وارد تعامل شوند. برندها هم مانند افراد بر اساس شخصیتی که دارند در صحبت‌ها و مکاتباتشان، از جملات، جمله‌بندی‌ها، کلمات و حتی تکه کلام‌های خاص خودشان استفاده می‌کنند و بسته به موقعیتی که در آن هستند، لحنی متناسب (رسمی، صمیمی، پر‌انرژی و …) به کار می‌گیرند.

  هویت کلامی برند شامل عناصری مانند نام،‌ شعار، لحن برند و بایدها و نبایدهای نوشتاری برند می‌شود.

 • برندینگ و یا برند‌سازی چیست؟

  برندینگ فرایندی برای افزایش فروش نیست، پروموشن و تبلیغات هم نیست، تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و یا هدایای تبلیغاتی هم نیست. برندینگ یا برند‌سازی فرایند خلق یک برند است. فرایندی میان‌رشته‌ای است که از ابزارها و تخصص‌های مختلفی در حوزه‌های تحقیقات بازار، استراتژی، مارکتینگ، منابع انسانی، تبلیغات، روابط عمومی، دیزاین و خلاقیت استفاده می‌کند تا منجر به خلق برند و شکل‌گیری تصویر مورد نظر در ذهن مخاطبان شود. در واقع برندینگ فرایند ثبت برند در ذهن و دل مخاطبان است. در این فرایند برندها از ابزارهای مختلف ارتباطی و مارکتینگی استفاده می‌کنند.

 • برند چیست؟

  برند فقط یک نام و یا شعار، لوگو و یا لوگوتایپ، اقلام هویت بصری (کارت ویزیت، سربرگ، پاکت و غیره)، بسته‌بندی محصول و یا یک وب‌سایت نیست و حتی می‌توان گفت که یک برندبوک هم نیست؛ برند آن چیزی است که در دل و ذهن مخاطبان حک می‌شود. در واقع درکی است که مخاطب در ارتباط با یک برند کسب می‌کند. موارد عنوان شده در بالا، ابزارهای ارتباطی‌ و یا نقاط تماسی هستند که برند بسته به نیازش برای برقراری ارتباط با مخاطبان از آن‌ها استفاده می‌کند. برداشتی که مخاطبان در تجربه‌ی خود از یک برند در این نقاط تماس دارند، تصویر برند را در ذهن مخاطبان ایجاد می کند. این تصویر موجب می‌شود که یک ارتباط عاطفی بین برند و مخاطب شکل گیرد  که به تداوم ارتباط آنان می‌انجامد.