آژانس تبلیغاتی پرمون طرح "تازنده و سرزنده"

فضای آنلاین محیطی سرشار از محتوا، تحرک و تعامل است. در عصر حاضر، عده زیادی از مردم روزانه بخش مهمی از وقت خود را در این فضا سپری می‌کنند و بسیاری از اطلاعات خود را از طریق آن دریافت می‌کنند. حضور مؤثر در این فضا، می‌تواند به برندها و متخصصان مارکتینگ کمک کند تا پیام خود را به شکلی اثرگذار به عده زیادی از مخاطبان منتقل کنند. این فضا شامل بسترهای تبلیغاتی و ارتباطی متنوع و متعددی است که با استفاده مؤثر از آن‌ها می‌توان علاوه بر گسترش دایره اثرگذاری پیام‌های تبلیغاتی، مسیر آشنایی و تجربه مخاطبان با برند را نیز به شکلی ماندگارتر شکل داد.

تبلیغات اینترتی

تبلیغات اینترنتی به کلیه فعالیت‌های تبلیغاتی اجرا شده با استفاده از بسترهای ارتباطی فضاهای دیجیتال گفته می‌شود. روش‌های تبلیغات اینترنتی بسیار متنوع هستند. زیرساخت‌های فضاهای دیجیتال امکانات بسیاری را برای بررسی، شناخت و هدف قرار دادن گروه‌های مخاطبان هدف فراهم می‌کند. به همین دلیل تبلیغات آنلاین می‌توانند با استفاده از قرابت موضوعی، هدف‌گیری گروه‌های دموگرافیک خاص، انتخاب کلمات کلیدی و شکل‌دهی قیف تبدیل، اثرگذاری به شدت بیشتری نسبت به سایر انواع تبلیغات داشته باشند. تقریباً در تمامی انواع تبلیغات اینترنتی امکان بررسی و آنالیز دقیق بازدهی کمپین میسر است و این موضوع می‌تواند به بهینه‌سازی کمپین و صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک قابل توجهی کند و به همین دلیل در بسیاری از موارد قیمت تبلیغات اینترنتی نسبت به اثرگذاری آن‌ها بسیار بهینه است. تبلیغات اینترنتی تنها محدود به کسب‌وکارهای آنلاین نیستند و تأثیر این نوع از تبلیغات در افزایش آگاهی از برند و افزایش فروش، آن‌ها را به گزینه‌ای جذاب برای تمامی کسب‌وکارها تبدیل کرده است.

روش‌های محاسبه هزینه در خصوص این نوع از تبلیغات نیز از موارد دیگری است که آن‌ها را تبدیل به گزینه‌ای به صرفه می‌کند. اغلب تبلیغات اینترنتی به دو شکل قیمت به ازای کلیک (PPC) و قیمت به ازای مشاهده (PPV) قیمت‌گذاری می‌شوند. به عبارت دیگر، برندها تنها هزینه دفعاتی که کاربران با تبلیغ آن‌ها تعامل داشته‌اند را پرداخت می‌کنند و نه هزینه‌ای ثابت برای مدت مشخصی نمایش.

انواع تبلیغات اینترنتی

– تبلیغات بنری

این نوع از تبلیغات آنلاین شامل نمایش تصاویر متحرک و یا ثابت در باکس‌های تبلیغاتی وب‌سایت‌های پرمخاطب است. تبلیغات بنری را می‌توان معادل آنلاین برای تبلیغات محیطی در نظر گرفت. در این سبک از تبلیغات، جذابیت بصری و محتوایی بنر باعث جلب توجه مخاطبان می‌شود، اما برخلاف تبلیغات محیطی آفلاین که پس از این مرحله مخاطب باید در فضایی دیگر و از طریق فعالیتی دیگر برای پیگیری بیشتر تصمیم‌گیری کند، در این فضا صرفاً با کلیک کردن روی تبلیغ مخاطب می‌تواند اطلاعات بیشتر را دریافت کند و ادامه مسیر تبلیغات را پیگیری کند.

– ایمیل مارکتینگ

تبلیغات ایمیلی با ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی، خبرنامه‌ها، اطلاعیه‌ها و سایر انواع ایمیل‌ها انجام می‌شود. این نوع از تبلیغات تأثیر قابل توجهی در بازیابی ارتباط با مخاطبان قبلی، اطلاع‌رسانی از کمپین‌ها و معرفی محصولات و خدمات جدید دارند. ایمیل‌های ارسالی شامل محتوای متنی و بصری به همراه لینک‌هایی هستند که مخاطبان را به صفحات فرود مرتبط هدایت می‌کنند.

– تبلیغات همسان

در این نوع از تبلیغات اینترنتی، محتوای تبلیغاتی در میان مطالب و محتواهایی نمایش داده می‌شود که با آن‌ها قرابت معنایی دارد و به همین دلیل این نوع از تبلیغات اینترنتی اثرگذاری و قابلیت جذب بالایی دارد. به عنوان مثال اگر مطلبی در خصوص اصول انتخاب ماشین لباسشویی در وب‌سایتی منتشر شده، نمایش تبلیغات فروش ماشین لباسشویی در آن صفحه اثرگذاری بسیار بیشتری دارد. چراکه به احتمال بسیار زیاد، مخاطب به دنبال خرید ماشین لباسشویی به آن صفحه وارد شده. نمایش این تبلیغات معمولاً به صورت هوشمند و با استفاده از مفاهیم و موضوعات تبلیغ و مطالب منتشر شده انجام می‌شود.

– تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی سرشار از بسترهای تبلیغاتی هستند. انتشار ویدیوها، تصاویر و متون تبلیغاتی در باکس‌های مخصوص هر شبکه، همکاری با اینفلوئنسرها و حساب‌های کاربری پرمخاطب برای معرفی برند و یا حتی تولید محتوا و حضور مؤثر در این شبکه‌ها باعث دیده شدن توسط مخاطبان و برقرار ارتباط با برند می‌شود. حضور مستمر مخاطبان در این شبکه‌ها و نوع تعامل آن‌ها با صفحات و توجهی که به مطالب این شبکه‌ها دارند در کنار قابلیت به اشتراک‌گذاری مطالب با دوستان و آشنایان باعث شده این شبکه‌ها تبدیل به یکی از بسترهای مهم ارتباطی برای برندها شوند.

– تبلیغات اپلیکیشنی

تبلیغات اپلیکیشنی از طریق ارسال پوش نوتیفیکیشن‌ها و یا نمایش محتوای تبلیغاتی در باکس‌های تبلیغات اپلیکیشن‌های موبایل نمایش داده می‌شود. با استفاده از قابلیت‌های موقعیت‌یابی دستگاه‌های موبایل، در این نوع از تبلیغات می‌توان محدوده جغرافیایی نمایش تبلیغات را به صورت دقیق تعیین کرد. هم‌چنین در برخی از اپلیکیشن‌ها مخاطبان به ازای تماشای تبلیغات پاداش‌هایی دریافت می‌کنند و به همین دلیل انگیزه بیشتری برای مشاهده تبلیغات دارند.

– گوگل ادز

تبلیغات گوگل ادز در زمره تبلیغات در موتورهای جستجو قرار می‌گیرند. در این مدل از تبلیغات آنلاین، محتوای تبلیغاتی در ابتدای نتایج جستجوی کلمات کلیدی خاص و شبیه به یکی از نتایج واقعی نمایش داده می‌شود و مخاطبان را به سایت و یا صفحه فرود هدایت می‌کنند. این نوع از تبلیغات به دلیل آن‌که برای مخاطبانی که به دنبال مطلبی خاص هستند نمایش داده می‌شوند، مخاطبان مرتبط را جذب می‌کنند. با توجه به آن‌که سیستم این نوع از تبلیغات به شکل حراج است و هزینه آن‌ها به ازای هربار کلیک محاسبه می‌شود، انتخاب کلمات کلیدی درست و مرتبط برای کاهش هزینه‌ها ضروری است.

– افیلیت مارکتینگ

در تبلیغات افیلیت مارکتینگ و یا مشارکت در فروش، وب‌سایت‌ها، کانال‌های تبلیغاتی، اینفلوئنسرها و سایر بسترهای رسانه‌ای محتوای تبلیغاتی برند را منتشر می‌کنند و به ازای هر فروشی که از طریق تبلیغات منتشر شده توسط آنان انجام شود درصدی از سود فروش را دریافت می‌کنند. این نوع از تبلیغات می‌تواند به شکل ارائه لینک و یا کد منحصر به فرد برای هر کانال تبلیغاتی اجرا شود. هنگامی که مخاطبی از طریق آن لینک وارد سایت شود و خریدی انجام دهد و یا در مرحله خرید کد آن کانال تبلیغاتی را وارد کند می‌تواند از تخفیف یا آفر خاصی بهره‌مند شود و ضمناً مشخص می‌شود که این خرید از سمت کدام کانال تبلیغاتی تسهیل شده. این موضوع می‌تواند در بهینه‌سازی و انتخاب بهتر کانال‌های مؤثر نیز کاربردی باشد.

– ریتارگتینگ

ریتارگتینگ به معنای هدف‌گیری مجدد مخاطبانی است که نسبت به محصول یا خدمت برند علاقه نشان داده‌اند، ارتباط ناقصی با برند داشته‌اند و یا از آخرین ارتباط آن‌ها با برند مدتی گذشته است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که موضوعی را جستجو کرده‌اید، یا وارد وب‌سایتی شده‌اید و یا حتی با برندی تعامل داشته‌اید و پس از مدتی در یک وب‌سایت کاملاً متفاوت ناگهان تبلیغ یا محتوایی در مورد آن برند و محصول آن مشاهده کرده‌اید. این نوع از تبلیغات ریتارگتینگ نام دارد و به دلیل آن‌که تنها مخاطبانی را هدف قرار می‌دهد که پیش‌تر علاقه‌ای نسبت به برند و محصول آن نشان داده‌اند تأثیر بسیار زیادی در جذب مخاطبان، تشویق آن‌ها به خرید و تثبیت برند در ذهن آن‌ها دارد.

هزینه تبلیغات آنلاین

روش‌های انجام تبلیغات اینترنتی

برای اجرای تبلیغات اینترنتی ابتدا لازم است تا استراتژی کلی کمپین برمبنای اهداف، زمان‌بندی، بودجه و مخاطبان طراحی شود. این استراتژی پیام کلی کمپین و انواع تبلیغات اینترنتی مورد استفاده را مشخص می‌کند. حفظ یکپارچگی و انسجام در میان تمامی کمپین‌ها و رعایت قواعد رفتاری برند به شکلی که هویت و شخصیت برند در تمامی بسترها به درستی منتقل شود در موفقیت کمپین کلیدی است.

سپس محتواهای تبلیغاتی برای تمامی بسترها طراحی می‌شود. رعایت قواعد، استانداردها و محدودیت‌های هر بستر رسانه‌ای ضروری است. عناصر تأثیرگذار در محیط‌های آنلاین مختلف متفاوت‌اند و به همین دلیل لازم است تا محتوای هر بخش به درستی طراحی شود. پس از انتشار محتواها نوبت به آنالیز و بررسی بازدهی کمپین و بهینه‌سازی آن می‌رسد. این بهینه‌سازی فعالیتی مستمر است و به دلیل ماهیت فضاهای آنلاین می‌توان بدون نیاز به صرف هزینه‌های قابل توجه برای اکران مجدد، بخش‌های مورد نیاز را اصلاح کرد.

مطلب مرتبط
دیجیتال مارکتینگ چیست؟

هزینه انواع تبلیغات اینترنتی

قیمت تبلیغات اینترنتی برمبنای حجم و نوع پروژه، رسانه‌های انتخابی و سایر فعالیت‌هایی که لازم است انجام شود متغیر است. هزینه طراحی با توجه به نیاز شما و اقداماتی که لازم است در پروژه انجام شود تعیین می‌شود. تیم بازاریابی و فروش پرمون طرح پس از شفاف شدن موضوع پروژه و شرح فعالیت‌هایی که لازم است انجام شود، قیمت طراحی تبلیغات اینترنتی را برآورد کرده و به شما اعلام می‌کنند.

نحوه ثبت سفارش تبلیغات اینترنتی

برای سفارش تبلیغات اینترنتی پس از تماس با تیم بازاریابی پرمون طرح لینک فرم بریف طراحی برای شما ارسال می‌شود. پس از تکمیل و ارسال فرم بریف، تیم اکانت پرمون طرح با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات تکمیلی پروژه را از شما دریافت می‌کنند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد پروژه، قرار جلسه‌ای با شما هماهنگ می‌شود. پس از شفاف شدن صورت مسئله و شرح کمپین، تیم استراتژی پرمون طرح در مورد استراتژی و نحوه انجام تبلیغات اینترنتی تصمیم‌گیری می‌کند و پیشنهاداتی متناسب با نیاز شما توسط اکانت منیجر پروژه به شما اعلام می‌شود.

همین حالا تماس بگیرید

انجام تبلیغات اینترنتی

00 0100 03
همین حالا تماس بگیرید

انجام تبلیغات اینترنتی

00 0100 03
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *