آژانس تبلیغاتی پرمون طرح "تازنده و سرزنده"

به منظور پرداختن به انواع خدمات BTL، لازم است ابتدا اشاره کنیم که BTL چیست؟ BTL شامل تبلیغاتی است که بر اساس دیتا بوده و بر برنامه‌های یادآوری و فراگیری مشتری تمرکز می‌کند. این نوع تبلیغات قابل اندازه‌گیری است و خدماتی همچون ایمیل مارکتینگ، سرویس‌های تعاملی و اسپانسری در این طبقه قرار دارند.

در تبلیغات BTL به منظور رسیدن به مشتریان هدف، از استراتژی بازاریابی مستقیم استفاده می‌شود. در این روش از بازاریابی، کمپین‌های تبلیغاتی به منظور معرفی انواع محصولات و خدمات در رسانه‌ها به‌جز رادیو، تلویزیون، مجله، بیلبورد و روزنامه استفاده می‌شود. این استراتژی از بازاریابی بیشتر از آنکه به برندسازی بپردازد، به نرخ تبدیل توجه می‌کند.

معرفی انواع خدمات BTL

انواع خدمات BTL

انواع خدمات BTL که توسط شرکت‌های معتبری ارائه می‌شود، شامل موارد زیر می‌شوند:

  • سمپلینگ
  • پروموشن
  • Roadshow
  • برگزاری ایونت
  • مرچندایزینگ و چیدمان
  • برگزاری سمینار و همایش

در ادامه به هر یک از این خدمات به‌طور مختصر اشاره می‌کنیم.

سمپلینگ

سمپلینگ یکی از انواع خدمات BTL است که به‌معنای ارائه نمونه رایگان از محصول تولیدشده است. این محصول می‌تواند شامل محصولات آرایشی، غذا و هر محصول دیگری باشد که در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد. به این ترتیب مشتری فرصت دارد آن را تست کرده و در صورت رضایت داشتن، اقدام به خرید کند.

پروموشن

پروموشن از دیگر خدمات BTL است که به‌عنوان هنر ایجاد ارتباط با بدنه جامعه شناخته می‌شود. از طریق پروموشن می‌توان محصول، سرویس یا برند را به مصرف‌کننده معرفی کرده و او را به خرید ترغیب کرد. این ارتباط می‌تواند در اماکن مختلف همچون فروشگاه‌، کنسرت، نمایشگاه‌، فستیوال‌ها یا آگهی‌های محیطی و چاپی صورت بگیرد.

Roadshow

Roadshow به‌عنوان یکی از انواع خدمات BTL شناخته می‌شود که شامل رویدادهایی نیم‌روزه است که به واسطه برخی از کمپانی‌ها برای گرد هم آوردن شرکای تجاری، مشتریان، در معرض نمایش قرار دادن محصولات، توسعه ارتباطات و موارد دیگر برگزار می‌شوند. هدف از رودشو معرفی محصول به‌صورت مستقیم و کاملا تعاملی است که باعث شکل‌گیری گفتگو و ارتباطات بین حاضران در رویداد می‌شود.

برگزاری ایونت

به رویدادهای از پیش تعیین‌شده‌ای که با توجه به یک موضوع مشخص اتفاق می‌افتد، ایونت می‌گویند. این شاخه از خدمات BTL، یکی از شاخه‌های تاثیرگذار است که به صاحب برند این فرصت را می‌دهد که با یک داستان مشخص و به بهترین شکل، برند و محصول خود را در معرض نمایش و تست قرار دهد.

مرچندایزینگ یا چیدمان

یکی از انواع خدمات BTL که با توسعه فروش کالا در مقیاس خرده‌فروشی ارتباط دارد، مرچندایزینگ یا چیدمان است. در این مورد به تکنیک‌های چیدمان کالا، نحوه نمایش و مرتب کردن محصولات در قفسه‌های فروشگاه، نوع برچسب زدن، نحوه قیمت‌گذاری، پیشنهادات ویژه و نوع رفتار پرسنل اشاره می‌شود.

برگزاری سمینار و همایش

سمینارها و همایش‌ها به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم توسعه فناوری و تبادلات تجاری به‌شمار می‌روند. همایش‌ها و نمایشگاه‌ها یکی از راه‌های معرفی محصولات تولیدشده، بازاریابی و انتقال تکنولوژی هستند و نقش مهمی در این مسیر دارند.

انواع تبلیغات BTL

در این بخش از انواع خدمات BTL قصد داریم به انواع تبلیغات این استراتژی اشاره کنیم. این تبلیغات از قرار زیر هستند:

 

1.ایمیل مارکتینگ مستقیم؛ روشی ساده و موثر برای تبلیغات

یکی از بهترین و موثرترین انواع تبلیغات BTL، ایمیل مارکتینگ مستقیم است. در این نوع از بازاریابی به یک کپی رایتر حرفه‌ای نیاز دارید تا پیام‌های جذابی را آماده کند. در این روش از بازاریابی امکان برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان وجود دارد و آن‌ها به لندینگ پیج هدایت می‌شوند تا به خرید محصولات بپردازند.

 

2. تبلیغات خانه به خانه، محبوب‌ترین روش بازاریابی شرکت‌ها

شما نیز قطعا با بازارب‌هایی که خانه به خانه می‌روند و به معرفی خدمات و محصولات خود می‌پردازند، روبرو شده‌اید. در این روش که نزد شرکت‌ها محبوبیت زیادی دارد، کارمندان حرفه‌ای فروش به‌صورت مستقیم و مثبت با مشتریان ارتباط برقرار کرده و محصولات و خدمات را به آن‌ها می‌فروشند.

 

3. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی؛ مقرون‌به‌صرفه‌‌ترین و موثرترین روش تبلیغات

در این روش از کانال‌های متعدد رسانه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام، توییتر، فیسبوک، لینکدین و غیره استفاده می‌شود. در تبلیغات BLT شرکت‌ها می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی با مشتریان هدف خود ارتباط برقرار کرده و محصولات و خدمات خود را به آن‌ها معرفی کنند. قیمت تبلیغات و بازاریابی در این روش کاملا مقرون‌به‌صرفه و موثر است.

 

4. بازاریابی درون فروشگاهی؛ روشی جذاب در بازاریابی

یکی دیگر از روش‌های بازاریابی و تبلیغات BLT، بازاریابی درون فروشگاهی است که در فروشگاه‌های خرده‌فروشی با شیوه‌های مختلفی از قبیل تخفیفات جذاب، سمپلینگ و پیشنهادات ویژه می‌توانند به متقاعد کردن مشتریان به خرید بپردازند.

 

5. ارائه کاتالوگ، بروشور و کیوسک‌های تبلیغاتی

از دیگر راه‌های موثر و جدید در تبلیغات BTL، استفاده از کارت ویزیت، بروشور، کاتالوگ و کیوسک‌های تبلیغاتی است. علاوه بر این، بازاریابی تلفنی، تبلیغات کلیکی یا حضور در نمایشگاه‌های مختلف می‌توانند روش‌های اثرگذاری در تبلیغات باشند.

 

جمع‌بندی

در حال حاضر بازاریابی و تبلیغات در تمام حوزه‌ها اهمیت بسیاری پیدا کرده و از این رو به انواع خدمات BTL توجه زیادی می‌شود و آژانس‌های تبلیغاتی و بازاریابی فراوانی به این شیوه از تبلیغات روی آورده‌اند.

یکی از آژانس‌های تبلیغاتی مطرح که قادر است به ارائه خدمات باکیفیت بازاریابی و تبلیغات بپردازد، مجموعه پرمون است. این مجموعه دارای نیروهایی متخصص است که با مهارت و تجربه بالا و هزینه مناسب، می‌توانند به شما در اجرای کمپین‌های تبلیغاتی‌تان کمک کند.