پخش تبلیغات تلویزیونیپخش تلویزیونی و رادیویی

پخش تبلیغات تلویزیونی

پخش تبلیغات تلویزیونی، بخشی از برنامه‌های تعریف شده در واحد صدا و سیما می‌باشد که هدف آن معرفی محصولات و خدمات صاحبان کسب و کار است. آگهی تلویزیونی یکی از منابع مهم در درآمدزایی شبکه‌های تلویزیونی است. به گونه ای که کسب و کارهای مختلف در انواع مختلفی که در ادامه این مطلب به آن اشاره می شود می تواند پیام تبلیغاتی خود را در صدا و سیما پخش کنند.

 

جهت هماهنگی پخش آگهی تلویزیونی از طریق شماره تماس ۴-۸۸۶۲۳۰۹۲-۰۲۱ با ما در ارتباط باشید

 

فرآیند جذب آگهی تلویزیونی و ضرورت آژانس تبلیغاتی

پخش تبلیغات تلویزیونی

برای ساخت و پخش تبلیغات تلویزیونی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، برخلاف شبکه‌های تلویزیونی دنیا که دپارتمانی برای ساخت تیزر و آگهی تلویزیونی دارند، بایستی به شرکت تبلیغات تلویزیونی مورد تایید صدا و سیما مراجعه کنید تا در ساخت تیزر شما را یاری نمایند. بالواقع آژانس های تبلیغاتی نقش یک واسطه را جهت ساخت و یا پخش آگهی شما برعهده دارند. ما در آژانس تبلیغاتی پرمون طرح با دو دهه سابقه در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی، فعالیت خود را با ساخت تیزرهای تبلیغاتی تویوتا، ال جی و همراه اول آغاز کردیم و بعنوان آژانس تبلیغاتی مورد تایید صدا و سیما قرار گرفتیم. شما برای پخش آگهی خود در تلویزیون در صورت داشتن تیزر تبلیغاتی با پرداخت هزینه‌ی تبلیغات در تلویزیون، هماهنگی پخش آن توسط ما در تلویزیون انجام خواهد شد و در صورتی که نیاز به ساخت تیزر و آگهی تلویزیونی داشته باشید ما در شرکت تبلیغاتی پرمون طرح پس از ساخت محتوای تبلیغاتی شما آن محتوا را جهت پخش به صدا و سیما ارسال خواهیم کرد.
آگهی های تلویزیونی در تمامی شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، پس از پخش در طول یکماه، گروه بندی شده و با مراجعه به هر گروه مشخص شده می‌توان تیزرهای ساخته شده را مشاهده کنید.
برای ساخت تبلیغات تلویزیونی عملکرد آژانس های تبلیغاتی و کیفیت محتوایی که تابحال تولید کرده‌اند بسیار حائز اهمیت است چرا که با ساخت محتوای تبلیغاتی قوی علاوه بر جذب مخاطب بیشتر از اتلاف هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری می‌کنید.

فرآیند ساخت و پخش تبلیغات تلویزیونی 

 1. بررسی اهداف استراتژیک صاحب برند از تبلیغات تلویزیونی
 2. تهیه سناریویی جهت ساخت تیزر تبلیغاتی
 3. تعامل با واحد پشتیبانی مشتریان جهت ساخت آگهی تبلیغاتی
 4. تعامل با واحد تولید و ساخت
 5. و گام آخر فرآیند پخش تبلیغات

در سرفصل خدمات تولید هر کدام از بخش ها به تفصیل توضیح داده شده است.

فرآیند پخش تبلیغات در تلویزیون

جهت هماهنگی ساخت تیزر تبلیغاتی و پخش آن از طریق شماره تماس ۴-۸۸۶۲۳۰۹۲-۰۲۱ با ما در ارتباط باشید

 

قیمت پخش آگهی تلویزیونی

برای برآورد قیمت تبلیغات در تلویزیون نیاز است با فاکتورهای متغیر در برآورد هزینه در ابتدا آشنا شوید. بطور مثال ساعت پخش آگهی، شبکه منتخب جهت پخش تبلیغات تلویزیونی و پخش آگهی در هنگام نمایش یک برنامه پربازدید. هر چه زمان پخش آگهی نزدیکتر به یک برنامه‌ی پربازدید باشد تعرفه پخش آگهی در تلویزیون بالاتر خواهد بود، چرا که در زمان پخش برنامه‌های پربازدید، مخاطبین بیشتری با محصولات و خدمات صاحبان کسب و کار آشنا می‌شوند و در افزایش بازدید آن بسیار موثر است. با توجه به عوامل گفته شده، شما یک قیمت و رقم ثابت برای تعرفه تبلیغات نخواهید داشت در نتیجه نیاز است با توجه به بودجه مدنظر خود و اهداف تعیین شده برای کمپین خود، نسبت به ساعت پخش آگهی تصمیم‌گیری نمایید. از طرفی سالیانه تعرفه های جدیدی جهت تبلیغات در تلویزیون تعیین می‌گردد، که نیاز است قبل از طراحی کمپین تبلیغاتی و بودجه بندی آن، اطلاع از آن‌ها بدست آورید.
ما در کانون تبلیغاتی پرمون طرح، شما را در تصمیم‌گیری و بودجه بندی تبلیغات مدنظرتان کمک خواهیم کرد. تا بتوانید بهترین بهره‌وری و مناسب‌ترین زمان برای پخش آگهی خود را مطابق بودجه تعریف شده، داشته باشید.

 

تعرفه آگهی تبلیغاتی صدا و سیما

 

تماس با آژانس تبلیغاتی پرمون طرح

 

انواع تبلیغات تلویزیونی

بسیاری از صاحبان کسب و کار آگهی تلویزیونی را تنها به ساخت تیزر می‌شناسند در حالی که تبلیغات تلویزیونی انواع متفاوتی دارد که در ادامه به تفصیل بدان اشاره می‌کنیم.

آگهی بازرگانی تلویزیون | پخش تبلیغات تلویزیونی

تیزر تبلیغاتی 

تیزر تبلیغاتی یا همان کلیپ تبلیغاتی، نوعی از تبلیغات است که صاحبان برند در زمان کوتاهی مزایای محصول و خدمت خود را معرفی می‌کنند و طبق قانون صدا و سیما حداقل ۱۵ ثانیه و در رادیو حداقل ۱۰ ثانیه می‌باشد.

 

برنامه های مشارکتی

برنامه‌ای که صاحب کسب و کار حامی مالی آن برنامه می‌شود و تبلیغات او در حین برنامه و در فضای دکوراسیونی برنامه حضور خواهد داشت. در این برنامه ها ضمن پخش برنامه‌ی اصلی، خدمات و یا محصولات حامی برنامه نیز معرفی می‌شود.

 

حک آرم 

نمایش نشان برند مجموعه در حین پخش یک برنامه تلویزیونی در سمت راست بالای برنامه، که مدت زمان آن معمولا ۱۵ ثانیه می‌باشد. فاصله‌ی زمانی بین دو پخش برای حک آرم ۵ دقیقه است.

 

نشان آگهی 

شیوه‌ای از تبلیغات است که در ابتدای آگهی بازرگانی و یا انتهای آن در مدت زمان شش ثانیه لوگوی برند نمایش داده می‌شود که می‌تواند بصورت ایستا باشد و یا متحرک. این قالب تبلیغ بدون گفتار است.

 

آگهی دعوت به تماشای ادامه‌ی برنامه و تشکر 

نوعی از تبلیغ است که قبل از شروع برنامه و یا انتهای برنامه صاحب برند بینندگان برنامه را دعوت به تماشا می‌کند و یا بابت تماشای آن برنامه تشکر می‌کند. همانند تبلیغات ایرانسل، همراه اول و …

 

زیرنویس 

پیام های تبلیغاتی برندها که بصورت زیرنویس در قسمت پایین صفحه پخش می‌شود که حداکثر زمان آن ۱۵ ثانیه است.

 

رپورتاژ آگهی 

در گزارش تبلیغاتی یا همان رپورتاژ آگهی، توضیحات کاملی از خدمات و یا محصولات آن کسب و کار، تاریخچه فعالیت، فرآیند کلی تولید، شبکه توزیع و هر آنچه که نیاز است بازدیدکنندگان در مورد آن بدانند اشاره می‌شود. حداقل زمان پخش آگهی در قالب رپورتاژ ۱۲۰ ثانیه است.
ما در پرمون طرح در کنار شما خواهیم بود تا خواستار هر نوع تبلیغات بودید با شما همکاری داشته باشیم. از طریق شماره‌های درج شده در وبسایت می‌توانید با کارشناسان و متخصصان تبلیغات مجموعه در تماس باشید.

 

برای ساخت یک آگهی تلویزیونی بایستی به این نکات توجه کرد

خلاقیت

در ساخت تبلیغات ما در پرمون طرح از عناصر گرافیکی و تصویری مناسبی استفاده می‌کنیم که با یک فکر و ایده جهت انتقال پیام تبلیغاتی شما به مخاطب همراه شده است. هر چه خلاقیت انتقال این پیام بیشتر باشد مخاطبین بیشتری را درگیر خواهد کرد.

 

اعتبار تبلیغ

تبلیغات در تلویزیون به خودی خود باعث اعتبار برای صاحبان کسب و کار می‌شود. همچنین عاملی بر جلو زدن از رقبا و جذب مخاطبین بیشتر خواهد شد. بالواقع هر چه رسانه‌ی انتخابی برای تبلیغات بزرگتر باشد اعتبار برند بیشتری را کسب خواهید کرد.

 

شناخت هدف و مخاطبین هدف

برای بهره‌وری بیشتر از تبلیغات بایستی در وهله اول مخاطب هدف را شناخت. هر چه تبلیغات هدفمندتر باشد و توجه به مخاطبین هدف شده باشد، عامل بر جذب مخاطبین بیشتر می‌شود.

 

گستردگی پیام

تبلیغات در تلویزیون همانند بیلبورد و دیگر روش های تبلیغاتی محدود به بخش کوچکی از مخاطبین نیست، تمامی افراد که تماشاگر برنامه های صدا و سیما هستند پیام تبلیغاتی شما را می‌بینند.

 

افزایش فروش

هر چه بیشتر دیده شوید و بیشتر تبلیغات داشته باشید به همان نسبت افزایش فروش چشمگیری را در کالا و خدمات خود خواهید داشت.

 

موارد مورد اهمیت در تبلیغات تلویزیونی

 • در ساخت تبلیغات تلویزیونی تصویر حرف اول را می‌زند سپس صدا و متن تکمیل کننده آن خواهد بود.
 • پنج ثانیه‌ی هر تبلیغ تلویزیونی تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت آن تبلیغ را نشان می‌دهد.
 • تمرکز بایستی بر روی سوژه داغی باشد.
 • حداقل زمان مناسب تبلیغات ۵ الی ۱۰ ثانیه است.
 • برای اینکه بررسی داشته باشید، تبلیغات شما خوب شده است یا نه آن را بدون صدا ببینید.
 • در هر سری از تبلیغات خود تنها روی یک ویژگی محصول خود را تمرکز کنید.

 

 

نمونه هایی از کمپین های تبلیغات تلویزیونی ساخته و پخش شده

تبلیغات تلویزیونی همراه اول

آگهی تلویزیونی رایتل

تبلیغات تلویزیونی بانک مهر اقتصاد

آگهی تلویزیونی دومینو