غرفه‌سازی و طراحی داخلیغرفه‌سازی

ارائه خدمات طراحی و ساخت غرفه سازی نمایشگاهی

امروزه موضوع دکوراسیون و ساخت غرفه های نمایشگاهی توجه زیادی را به خود جلب کرده است و صاحبان کسب‌وکار برای جلب بازدیدکنندگان رقابت شدیدی با هم دارند. این رقابت گاهی از نظر مالی از توان افراد خارج می‌شود؛ اما خوشبختانه برای اجرای دکوراسیون، روش‌های قابل‌قبول و کاربردی متعددی تعریف شده است.
 تیم پترسون (Tim Peterson)، متخصص دکوراسیون نمایشگاه‌های تجاری معتقد است که المان‌های گرافیکی هر غرفه نمایشگاهی باید بتوانند مخاطب مناسب و مرتبط خود را جذب کنند. به‌خصوص برندهای جوانتر و بی‌تجربه‌تر باید توجه داشته باشند که اکتفاء به نوشتن نام کمپانی روی یک پرده‌ی رنگی نمی‌تواند مخاطب را جلب کند. مردم حوصله ندارند حدس بزنند این کمپانی که غرفه‌اش را می‌بینند، چه محصولات یا خدماتی ارائه می‌کند. آنها خیلی راحت به راهشان ادامه می‌دهند و به سراغ غرفه‌‌های بعدی می‌روند. برای اینکه بتوانیم کمپانی‌مان را به شکل منحصربه‌فرد به مخاطب معرفی کنیم، باید به دکوراسیون اهمیت بدهیم.

ساخت غرفه نمایشگاهی، با بهره گیری از اشکال مختلفی تولید می شود؛ هر چند غرفه سازی کاملا وابسته به نوع نمایشگاه پیش رو، قوانین برگزار کننده، فضای نمایشگاهی شما و محل نمایشگاه دارد و قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی متناسب با موارد ذکر شده قابل تغییر است. مراحل اجرای پروژه های غرفه سازی و غرفه آرایی و مدت زمان اجرا و موارد مصرفی آن کاملا برای هر پروژه متفاوت است و فرمول یکسان و واحدی ندارد.

مراحل کلی اجرا و ساخت غرفه های نمایشگاهی

در ابتدای متناسب با نیاز مشتری طراحی سه بعدی از غرفه درخواستی آماده میشود و جهت بررسی به مشتری ارائه می گردد. پس از تاییدیه نهایی، برآورد هزینه های اجرایی و اقدامات لازم پس از آن مشخص میشود.

وقتی نوبت به حضور نزدیک و اثرگذار بر مخاطب می‌رسد؛ خلاقیت و توان در اجرا حرف اول را می‌زند. ما در آژانس تبلیغاتی پرمون طرح بعنوان مجری طراحی سازه های نمایشگاهی در تهران، در کنار شما هستیم تا حضور چشم گیرتر و باشکوه تری در نمایشگاه های داخلی و خارجی داشته باشید. خواست شما در ساختِ سازه‌های نمایشگاهی و طراحی غرفه دکوراتیو در کنار ما، به گونه‌ای برآورده می‌شود که علاوه بر رفع دغدغه‌ و پوشش نیازهای‌تان، نگرانی جای خود را به لذت یک حضور چشم‌گیر بدهد.

 

نمونه غرفه سازی نمایشگاهی پرمون طرح

 

انواع مدل های غرفه سازی

  • غرفه نمایشگاهی خاص
  • غرفه سازی ماکسیما
  • غرفه سازی پرتال
  • غرفه سازی ارزان

 

لیست خدمات طراحی نمایشگاهی و داخلی :

  • ساخت غرفه های نمایشگاهی
  • طراحی و ساخت سازه های نمایشگاهی
  • طراحی داخلی

 

تماس با پرمون طرح

 

برای ساخت غرفه نمایشگاهی به چه نکاتی توجه کنیم :

۱. نوشته‌ی چشمگیر و خوانائی آماده کنید که توجه مخاطب را به خودش جلب کند

بهتر است یک عبارت ۶ کلمه‌ای را روی سَردر غرفه بنویسیم تا بیننده بتواند آن را در عرض ۳ ثانیه تفسیر کند. عبارت سردر غرفه باید در کمال صداقت نوشته شود و زیاد هم انتزاعی و پیچیده نباشد. بهتر است برندهای جوانتر، نام کمپانی را زیر عبارت معرفی برند درج کنند تا احتمال جذب شدن بازدیدکننده‌ها به غرفه بیشتر شود. درصورتی که بتوانیم با عبارات درست و اصولی هویت برندمان را معرفی کنیم، می‌توانیم اطمینان داشته باشیم افرادی که وارد غرفه‌ی ما می‌شوند، واقعا به محصولات و خدمات ما علاقه‌مند هستند.

۲. یک المان خاص انتخاب کنید که بازدیدکننده‌ها به خاطر بسپارند
دوست دارید بعد از اتمام نمایشگاه، وقتی مردم به غرفه‌ی شما و دکوراسیون آن فکر می‌کنند، یاد چه چیزی بیفتند؟ می‌توانیم در چیدمان دکوراسیون، یک المان خاص نظیر یک محصول یا ایده‌ی جدید را به صورت برجسته ارائه کنیم تا بهتر در ذهن بازدیدکننده باقی بماند.

۳. مهم‌ترین المانتان را روی دیوار پشت سر نمایش بدهید

کانون اصلی توجه در دکوراسیون غرفه‌های کوچک تا متوسط، دیوار پشتی است. به کمک همین دیوار پشتی می‌توانیم المان موردنظرمان را کانون اصلی توجه قرار بدهیم تا بازدیدکننده‌ها آن را به‌خاطر بسپارند. در غرفه‌های بزرگتر، بخش‌های بیشتری برای جلب توجه مردم وجود دارد. اگر جایگاه غرفه در کنج‌های نمایشگاه تعبیه شده باشد، دو دیوار برای دکوراسیون در دست است. به هرترتیب از دیوار پشت سر نباید غافل شوید.

۴. المان‌های گرافیکی دیجیتال مزایای خاص خودشان را دارند، اما پیامشان باید واضح و مشخص باشد
المان‌های گرافیکی دیجیتالی که روی صفحات نمایش نشان داده می‌شوند، به اندازه‌ی گرافیک‌های چاپی در دکوراسیون و ساخت غرفه نمایشگاهی، نافذ و تاثیرگذار نیستند. مهم‌ترین مزیت آنها اینست که تصاویری مثل لوگوی مجموعه یا ویدئوهای محصولات را به اشکال مختلف نمایش می‌دهند. هرچند تنوع در پخش تصاویر و ویدئوها ابزار قدرتمندی است، اما ممکن است بیننده را گیج کند، پس بهتر است در دکوراسیون غرفه‌ها روی یک پیغام قدرتمند تمرکز کنید.

۵. کدهای QR را با گرافیک‌های چاپی تلفیق کنید
می‌توانیم کارائی گرافیک‌های چاپی را به کمک کدهای QR بالاتر ببریم. این کدها به شکل بارکد هستند و به مخاطب امکان می‌دهند آنها را با استفاده از گوشی همراه خود اسکن کند. با اسکن کردن کد، یک صفحه وب مثلا صفحه‌ی سایت یا صفحه مشخصات محصولات یا ویدئوی یوتیوب روی مرورگر گوشی همراه کاربر باز می‌شود. باید توجه داشته باشیم صفحه‌ای که بعد از اسکن کردن کد QR باز می‌شود تاثیرگذاری بسیار بالائی داشته باشد.

۶. تعداد تصاویر ثابت را محدود کنید
تعداد تصاویر ثابت (به جز لوگوی کمپانی) در دکوراسیون غرفه‌ها نباید زیاد باشند. تصاویر بیلبوردها را در نظر بگیرید که می‌توانند در عرض یک یا دو ثانیه توجه مردم را جلب کنند و تاثیرشان را بگذارند. کلکسیون تصاویر محصولات خود را می‌توانید در جای دیگری (مثلا در کاتالوگ محصولات) ارائه کنید. در برخی موارد، بهتر است کلا از هیچ تصویری استفاده نکنید تا کنجکاوی مخاطب برانگیخته شود.

۷. استفاده از تصاویر براق را محدود کنید

در حالت کلی بهتر است تعداد رنگ‌ها را در دکوراسیون به سه عدد محدود کنید. به خاطر داشته باشید هدف ما باید این باشد که با کمک دکوراسیون یک پیام ساده را در کوتاه‌ترین زمان ممکن منتقل کنیم. استفاده از رنگ‌های مختلف باعث می‌شود دکوراسیون غرفه گیج‌کننده و شلوغ به‌نظر برسد.

۸. قسمتی از فضا را هم خالی بگذارید
اصولا در دکوراسیون غرفه سازی باید ۴۰ درصد از فضا را خالی بگذاریم؛ درواقع حدود نیمی از فضای گرافیکی ما باید خالی باشد. دلیلش این است که بخش خالی پیام برند ما هم دقیقا به اندازه‌ی نوشته‌ها و تصاویر مهم است. به خاطر داشته باشید برای اینکه به یاد مردم بمانیم فقط چند لحظه فرصت داریم. نباید دکوراسیون غرفه را با المان‌های اضافی شلوغ کنیم.

۹. برای جلب توجه تمام بازدیدکنندگان نمایشگاه، از المان‌های گرافیکی مرتفع استفاده کنید

درحالت کلی برای جلب نظر بازدیدکننده‌ها سه نوع گرافیک وجود دارد: بازه‌ی دید دور، بازه‌ی دید متوسط، بازه‌ی دید نزدیک. گرافیک‌هایی را که بازه‌ی دید دوری دارند باید در بالاترین ارتفاعی که برگزارکنندگان نمایشگاه اجازه می‌دهند نصب کنیم. گرافیک‌های دارای بازه‌ی دید متوسط، حدودا ۱/۸ تا ۲/۴ متر بالاتر از سطح زمین قرار می‌گیرند، انواع دارای بازه‌ی دید نزدیک هم حدود ۱/۵ تا ۱/۸ متر بالاتر از سطح زمین تعبیه می‌شوند.

۱۰. نوشته‌ها باید خوانا باشند
فونت‌های Sans-serif مثل Helvetica معمولا آسان‌تر خوانده می‌شوند. البته ممکن است تیم طراحی گرافیکی غرفه تشخیص بدهد باید از فونت‌های دیگری استفاده کنیم، به هرصورت باید توجه داشته باشیم نهایتا از ۲ یا ۳ فونت مشخص استفاده کنیم. در مورد سایز هم، اصولا بهتر است به ازای هر ۳۰ سانتی‌متر که بیننده از غرفه دورتر می‌ایستد، ۲/۵ سانتی‌متر (۱ اینچ) به ارتفاع فونت اضافه کنیم. مثلا اگر می‌خواهیم افراد از فاصله ۳ متری نوشته‌مان را ببینند، باید ۲۵ سانتی‌متر (۱۰ اینچ) به سایز فونت اضافه کنیم.

ایده‌های غرفه سازی سه بُعدی: فضا برای جذب بازدیدکنندگان نمایشگاه، طراحی سه بعدی غرفه هم دقیقا به اندازه گرافیک آن مهم است. به نظر شما چرا مردم به اتوموبیل‌های اسپرت خیره می‌شوند؟ به خاطر رنگ‌های شادی که دارند؟ بله، رنگ هم مهم است، اما صیقلی بودن بدنه و عمودی باز شدن درها هم نقش خودشان را دارند.