آژانس تبلیغاتی پرمون طرح "تازنده و سرزنده"
تهران، ونک
021-88623092

تاریخ‌دانان اولین نمونه‌های چاپ را متعلق به دوران سومریان می‌دانند. اولین کتاب‌های چاپی در چین و در حوالی قرن ۹ روی چوب چاپ شدند. اما با اختراع ماشین چاپ در قرن پانزدهم میلادی توسط گوتنبرگ، تحولی شگرف در جامعه بشری به وجود آمد. ماشین چاپ این امکان را فراهم کرد تا نسخه‌های متعددی از یک متن به شکلی سریع و ساده منتشر شود و در اختیار عده بیشتری از انسان‌ها قرار گیرد. با استفاده از صنعت چاپ، دسترسی به اطلاعات و اخبار از طریق کتاب‌ها، روزنامه‌ها و مجلات برای افراد بسیاری در سطح جامعه با هزینه‌ای بسیار کمتر از پیش امکان‌پذیر شد.

تبلیغات چاپی

رسانه‌ها و نشریات چاپی به دلیل آن‌که در دسترس بخش زیادی از اقشار جامعه هستند، از دیرباز مورد توجه متخصصان مارکتینگ بوده‌اند. برندها با انتشار انواع تبلیغات چاپی در روزنامه‌ها و مجلات پیام و محتوای تبلیغاتی خود را به تمامی خوانندگان و مخاطبان آن‌ها انتقال می‌دهند. اگرچه در سال‌های اخیر و با رواج بیشتر رسانه‌های دیجیتال، رسانه‌های چاپی اندکی از قدرت سابق خود را از دست داده‌اند، اما هنوز هم نشریات تخصصی و یا عمومی بسیاری منتشر می‌شوند که مخاطبان وفادار خاص خود را دارند. استفاده از تبلیغات کاغذی امکان دسترسی به یک گروه از مخاطبان خاص را نیز فراهم می‌کند. روزنامه‌های مختلف بر حسب موضع‌گیری مطالب چاپ شده افراد گوناگونی را پوشش می‌دهند و مجلات بسیاری به دلیل انتشار مطالب تخصصی مخاطبان خاص خود را دارند. به همین دلیل استفاده از خدمات تبلیغات چاپی همچنان یکی از روش‌های مؤثر برای تبلیغات و مارکتینگ به حساب می‌آید.

تبلیغات چاپی چه مزایا و معایبی دارد؟

از جمله مهم‌ترین مزایای تبلیغات چاپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

          اغلب رسانه‌های چاپی گروه مخاطبان مشخصی دارند. این موضوع کمک می‌کند تا دسترسی به گروه‌های خاص مخاطبان هدف و تولید و انتشار پیام و محتوای متناسب با بینش آن‌ها ساده‌تر شود

          مخاطبان در هنگام مطالعه مجلات و روزنامه‌ها توجه بیشتری دارند

          در تبلیغات چاپی می‌توان از تصاویر، جداول، متون تبلیغاتی، داده‌ها و انواع مختلف اطلاعات استفاده کرد و با استفاده از روش‌های مختلف طراحی و چیدمان جذابیت و اثرگذاری تبلیغات را افزایش داد

          تبلیغات چاپی معمولاً اعتمادسازی بیشتری دارند و مخاطبان برای آن‌ها اعتبار قائل‌اند

اما تبلیغات چاپی معایبی نیز دارند که از جمله آن‌ها می‌توان این موارد را نام برد:

          اندازه‌گیری اثرگذاری تبلیغات چاپی دشوار است

          فضای تبلیغات چاپی در رسانه‌ها معمولاً رقابتی است و تبلیغات هر برند در میان انبوهی از تبلیغات برندهای دیگر منتشر می‌شود

          هم‌زمان با گسترش فضاهای دیجیتال، اقبال نسبت به رسانه‌های چاپی در حال کاهش است و در حال حاضر بیشتر نشریات به صورت تخصصی و با گروه مخاطبان محدودتر فعالیت می‌کنند

تبلیغات چاپی موثر

چگونه تأثیر و نتیجه تبلیغات چاپی را زیاد کنیم؟

تبلیغات چاپی مؤثر نیازمند خلاقیت و رعایت برخی نکات کلیدی است. استفاده از متن و شعار ساده و شفاف، استفاده بهینه از فضاهای خالی، بهره‌گیری از تیترهای جذاب، استفاده مؤثر و بهینه از تصاویر، توصیف و توضیح مزایا و وعده‌ها به نحوی اثرگذار، طراحی پیام و محتوا به شکلی خاص و منحصر به فرد و ارائه اطلاعات تماس به گونه‌ای مؤثر مهم‌ترین موارد هستند. در تبلیغات کاغذی، سادگی مهم‌ترین اصل است. برای رسیدن به یک تبلیغ چاپی مؤثر نیازی به متن‌های طولانی نیست. در بسیاری از موارد متن‌های کوتاه اما جذاب و منحصر به فرد بسیار مؤثرتر هستند. شناخت دقیق مخاطبان هر رسانه چاپی و تولید محتوای تبلیغاتی متناسب با آن‌ها در کنار در نظر گرفتن ساختار و طراحی کلی هر نشریه، باعث تقویت اثرگذاری تبلیغات چاپی می‌شود. به همین دلیل، استفاده از خدمات تبلیغات چاپی و طراحی حرفه‌ای آن‌ها توسط متخصصان این حوزه، منجر به کسب نتایج بسیار بهتری خواهد شد.

نحوه ثبت سفارش تبلیغات چاپی

برای سفارش تبلیغات چاپی، پس از تماس با تیم بازاریابی پرمون طرح لینک فرم بریف طراحی برای شما ارسال می‌شود. پس از تکمیل و ارسال فرم بریف، تیم اکانت پرمون طرح با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات تکمیلی پروژه را از شما دریافت می‌کنند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه قرار جلسه‌ای با شما هماهنگ می‌شود. پس از شفاف شدن صورت مسئله و شرح پروژه، تیم پرمون طرح استراتژی پروژه را طراحی کرده و پیشنهاداتی متناسب با کار شما توسط اکانت منیجر به شما اعلام می‌شود. سپس فرایند ایده‌پردازی و طراحی توسط تیم خلاقیت شروع می‌شود و پیشنهادهای طراحی شده در جلسه‌ای برای شما پرزنت می‌شوند. درصورت نیاز به تغییر و اصلاح، طرح ها تا ۲ بار ادیت می‌شوند و فایل نهایی پس از تأیید به شما تحویل داده می‌شود.

هزینه سفارش تبلیغات چاپی چقدر است؟

هزینه‌ی طراحی با توجه به نیاز شما و شرح پروژه متغیر است. تیم بازاریابی و فروش پرمون طرح پس از شفاف شدن موضوع پروژه و اقدامات لازم قیمت را برآورد کرده و به شما اعلام می‌کنند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *