برند و شبکه اجتماعی : برندتان را در ذهن مخاطب حک کنید

برند و شبکه اجتماعی

برند و شبکه اجتماعی به دو یار جدانشدنی این روزها تبدیل شده‌اند و کمتر کسب و کاری را می‌بینیم که از اهمیت این ارتباط ناآگاه باشد و گامی به سوی ارتباط بیشتر برند و شبکه اجتماعی بر ندارد.

بر اساس بررسی‌ها و مطالعات ما بر روی ده‌ها مورد موفقیت و ناکامی در مراحل اولیه ارتباط بین برند و شبکه اجتماعی ، توصیه ما به شما این است:

استراتژی ها و دستورالعمل های بازاریابی خود را دور نیندازید:

با توجه به وعده و هدف برند خود، کار را شروع کنید و اجازه دهید راهنمای اقدامات شما در شبکه های اجتماعی باشد. مراقب باشید تعدد گزینه‌ها شما را از مسیر اصلی منحرف نکند.

در درجه اول از شبکه های اجتماعی، برای یافتن درک و بینش بهتر بهره برید.

شرکت‌ها می توانند اقدام به فروش از طریق شبکه های اجتماعی کنند. اما در این مرحله، ارزش واقعی این کار در افزایش آگاهی از مشتریان نهفته است. به ویژه در فیسبوک چنین دسترسی فوق العاده‌ای وجود دارد و می‌تواند تجزیه و تحلیل کمی مفصلی از جریان ارتباطی میان مشتریان فراهم کند. به تدریج و به مرور زمان، تکنولوژی پردازش زبان طبیعی هوشمند (smart natural-language-processing technology) به بازاریابان کمک خواهد کرد تا مفاهیم و ایده‌های بیشتری را از متن مباحث استخراج کنند. از طرفی، انجمن‌های برند آنلاین که شرکت اسپانسر آن‌هاست می توانند با تعاملات مستقیم و در مقیاس های کوچکتر، به دانش و درک مناسب دست یابند.

برند و شبکه های اجتماعی

برند و شبکه اجتماعی : تلاش کنید تا برند شما همه جا دیده و شنیده (وایرال) شود  اما در عین حال از برند خود محافظت کنید.

معدود برندهایی که توانسته‌اند با استفاده از شبکه های اجتماعی فروش خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشند، این کار را از طریق ارتباطاتی انجام داده‌اند که اعتبار و راستی برند را منتقل کند و در عین حال آن قدر سرگرم کننده باشد که وایرال شود. ویدیوی Blendtec که در یوتیوب با شعار « آیا مخلوط خواهد شد؟» پخش شد را در در نظر بگیرید که در آن تام دیکسون موسس شرکت، قدرت و استحکام دستگاه مخلوط کن خود را با ریز و خرد کردن هر چیزی از توپ گلف گرفته تا آی پد به نمایش گذاشت. از چهار سال پیش که این کمپین راه اندازی شد تا الان، این ویدیو بیش از صد میلیون بار بازدید داشته است و فروش آن 700 درصد رشد داشته است.

از سوی دیگر، سونی از یک آژانس تبلیغاتی خواست تا یک بلاگ به ظاهر معتبر ایجاد کرده و یک ویدیو در یوتیوب بسازد که به طور غلو آمیزی به تبلیغ جدیدترین گیم PSP برای کریسمس 2006 بپردازد. اما هنگامی که صحبت هایی حاکی از فریب و حیله به بیرون درزکرد، سونی با طوفانی از انتقادات رو به رو شد. و در نهایت مجبور شد که به اشتباه خود اعتراف کرده، ویدیو را جمع آوری و یک متن عذرخواهی حاکی از پشیمانی را در بلاگ مربوطه پست کند. و این حادثه مطمئنا کمکی به فروش نکرد. سفارشات مخصوص تعطیلات در 2006 نسبت به سال گذشته 75 درصد کاهش داشت.

درگیر ماجرا شوید اما از قوانین رابطه برند و شبکه اجتماعی نیز پیروی کنید. 

گفت و گوها و مباحث پیرامون برندها در رسانه‌های اجتماعی معمولا سازمان نیافته یا نیمه سازمان یافته است که معمولا توسط خود شرکت کنندگان و با استفاده از قوانین نانوشته اداره می‌شود. افراد، آزادانه در گفتگوها به یکدیگر می‌پیوندند چرا که هم از این گفتگوها لذت می‌برند و هم می‌آموزند. شرکت شما نیز می‌تواند به این گفتگوها ملحق شود و حتی تا حدی تاثیر گذار هم باشد اما این به شرطی است که شما توسط دیگر شرکت کنندگان پذیرفته شوید. آن افرادی در شرکت که مسئولیت اجرای استراتژی‌های رسانه های اجتماعی را به عهده دارند باید و طبیعتا با فرهنگ و قوانین هر شبکه اجتماعی آشنا بوده و اصطلاحا در آن فضا راحت و هماهنگ باشند انگار که در خانه خود حضور دارند. اما در عین حال فراموش نشود که این افراد باید آگاهی و دانش عمیقی نسبت به محصولات شرکت خود داشته باشند و از همه مهمتر به ارزش ها و برند شرکت خود عمیقا تکیه کند.

اگر می‌خوهید از شبکه‌های اجتماعی بهترین استفاده را برای برندسازی کسب و کار خود کنید، به سایت آژانس تبلیغاتی پرمون طرح مراجعه کنید و یا با شماره 88623092 تماس بگیرید.

۹ مرداد ۱۳۹۹