ایده‌هایی برای غرفه سازی سبز

ایده‌هایی برای غرفه سازی سبز

امروزه ایده‌های «سبز» یا «دوستدار محیط زیست» در انجام کارهای روزمره، بیش از پیش برای دولت‌ها، سازمان‌ها و  مردم مهم شده است. البته باید پذیرفت که دیدگاه افراد مختلف درباه‌ی ملاک «سبز» بودن بسیار متفاوت است.  در برخی موارد، بازیافت ساده ‌قابل‌قبول است، اما از نظر بعضی‌ها کل فرآیند تولید و حمل‌ونقل باید بدون کربن باشد و هیچ ضایعه‌ی مضری در محیط منتشر نشود. با این حال، «غرفه سازی سبز» سرسخت‌ترین حامیان محیط زیست را هم تحت‌تأثیر قرار خواهد داد، زیرا نمایشگاه فرصتی را فراهم می‌کند که هم خودتان را به شکلی که دوستدار محیط زیست باشد، در معرض نمایش بگذارید و هم حمایت دوستداران محیط زیست و مشتریان جدیدی را به دست آورید که آینده‌ی سبز  آرزویشان است. در این مقاله شما را با ایده‌های سبز برای غرفه سازی آشنا خواهیم کرد.

نقش کالاهای تبلیغاتی و اشانتیون‌ها در غرفه سازی سبز

نقش کالاهای تبلیغاتی در غرفه سازی سبز

  • خودکار یکی از مرسوم‌ترین کالاهای تبلیغاتی در نمایشگاه است، چون به راحتی قابل‌حمل است و تبلیغات برند را می‌توان به سادگی روی آن چاپ کرد. با این حال، این خودکارها معمولا برای محیط زیست مضر هستند، پس بهتر است به سراغ خودکارهایی بروید که در ساخت آنها از از مواد بی‌جان و محصولات بازیافتی مثل لاستیک‌های قدیمی ماشین، لیوان‌های یک بار مصرف و کاغذهای بازیافتی استفاده شده است.
  • این که بخواهید گزارش‌های کتبی‌تان را به دست مشتریان برسانید تا آنها را از کسب‌وکارتان مطلع کنید خوب است، اما این کار باعث هدر رفتن مقدار زیادی کاغذ می‌شود. ارائه‌ی کل اطلاعات به صورت دیجیتالی جایگزین بهتری است، مثلا اطلاعات را در یک فلش با نام برند خودتان بریزید و به مشتریان بدهید. بهتر از آن، تهیه‌ی فهرستی از مشتریان غرفه و ارسال گزارش‌ها در قالب ایمیل به آنهاست.
  • همه مشتریان از کیسه‌های بازیافتی استقبال خواهند کرد. شما می‌توانید لوگو یا شعار برندتان را در اندازه‌های بزرگ روی کیسه‌ها چاپ کنید تا هم به محیط زیست آسیب نرسانید و هم مشتریان با هر بار خرید از شما برندتان را رایگان تبلیغ کنند.

مطلب مرتبط: غرفه سازی موفق با ترفندهایی از باتجربه‌های این صنعت

 نکات مهم در اجرای غرفه سبز

  • اگر می‌خواهید از لوازم کاغذی مثل تبلیغات کاغذی، پوستر و بروشور استفاده کنید، حتما از کاغذهای بازیافتی استفاده کنید.
  • برای ساخت یک غرفه با استفاده از مواد بازیافتی یا قابل بازیافت می‌توانید از یک طراح ایده بگیرید. مثلا، می‌توانید از محصولات طبیعی نظیر بامبو در غرفه سازی سبز بهره بگیرید.
  • به جای نورپردازی با فلورسنت‌های معمولی یا لامپ‌های پرمصرف، از لامپ‌های ال‌ای‌دی استفاده کنید. با این کار تا ۹۵ درصد در هزینه‌ی انرژی با استفاده از نورپردازی سنتی صرفه‌جویی می‌کنید.

با عملی کردن این ایده‌ها هنگام غرفه سازی سبز ، علاوه بر این که به مشتریان‌تان نشان می‌دهید که به محیط زیست اهمیت می‌دهید، حمایت‌شان را به دست می‌آورید و احتمال فروش‌تان را هم افزایش می‌دهید.

یکی از خدمات ما در شرکت تبلیغاتی پرمون طرح ساخت غرفه های نمایشگاهی جذاب و متفاوت هست. جهت ساخت غرفه نمایشگاهی می توانید از طریق شماره های درج شده در وبسایت با ما در تماس باشید

تماس با پرمون طرح

برگرفته از: tradegroup.com

۱۸ بهمن ۱۳۹۶